سامانه روز-شب بازار


یکی از فعالیتهای سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فراورده­های کشاورزی شهرداری یزد، برگزاری بازارهایی در قالب روز بازار و شب بازار جهت اشتغال زایی افراد و ارائه محصولاتی با قیمت ارزان برای اقشار مردم است. با توجه به این وظیفه و در راستای شتاب بخشیدن و کاهش وقت و هزینه این سازمان با تولید نرم افزار شب/روز بازار، فرایند انتخاب و پرداخت هزینه غرفه­ ها و تردد غرفه داران را مدیریت می نماید تا ارائه خدمات در این زمینه به صورت بهینه صورت گیرد.
سازمان فاوا شهرداری یزد در راستای تسهیل در دسترسی و هوشمندسازی فرآیند رزرو غرفه، مدیریت و نگهبانی بازارها با بررسی نیازها و تست میدانی اقدام به پیاده سازی سامانه جامع روز بازار و شب بازار در قالب یک اپلیکیشن نگهبان، یک سامانه مدیریت تحت وب و یک سامانه تحت وب مخلوص غرفه‌داران نموده است.
در این سامانه کلیه فرآیندها باقابلیت فراگیری و یکپارچگی سازمانی و بهره گیری از فناوری های روز در حوزه IT پیاده سازی شده است.
اپلیکیشن (بازاربان مخصوص نگهبان بازار)
به منظور گزارش گیری از غرفه‌ها، کنترل تردد غرفه‌داران وهمچنین ثبت تخلفات غرفه‌داران در صورت بروز، نیاز به یک اپلیکیشن برای نگهبانان بازار بود. به همین منظور اپلیکیشن بازاربان توسط تیم همراه پرداز تحلیل، طراحی و پیاده سازی شد.
سامانه ثبت درخواست و رزرو غرفه (مخصوص غرفه دار)
جهت رفع مشکل مراجعه حضوری غرفه‌داران، کاهش بروکراسی اداری و نیز صرفه جویی در وقت و هزینه، تمامی غرفه داران واجد شرایط می ‌توانند با مراجعه به سامانه ثبت درخواست و رزرو غرفه، ابتدا در خواست غرفه داری خود را ثبت و پس از تایید کارشناس نسبت به ثبت‌نام آنلاین غرفه دلخواه خود اقدام نمایند. پس از پرداخت هزینه غرفه و تکمیل رزرو با مراجعه به سازمان و دریافت کارت تردد خود می‌توانند به قسمت غرفه داران بازار رفت و آمد داشته باشند.
پنل مدیریت وب
جهت تسهیل در مدیریت درخواست ها و احراز هویت غرفه‌داران، تعریف و مدیریت بازارها، غرفه ها، کاربران سیستم و پیمانکاران، مشاهده و رسیدگی به تخلفات غرفه داران و همچنین مشاهده گزارشات دقیق از بازارها، اقدام به توسعه پنل مدیریتی سامانه روز بازار و شب بازار بر بستر وب نموده است.
​​​​​​​

​​​​​​​​​​​​​​
​​​​​​​
سامانه روز-شب بازار