1436

پیشرفت فیزیکی 50 درصدی عملیات عمرانی فرهنگسرای بهمن

معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری یزد از پیشرفت 50 درصدی پروژه فرهنگسرای بهمن واقع در انتهای بلوار شهید نواب صفوی شمالی با هزینه ای بالغ بر 100 میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری یزد - محمد علی سلمانی ندوشن با بیان اینکه اجرای پروژه فرهنگسرای بهمن پس از توقفی چند ساله، بار دیگر کار خود را در سال گذشته آغاز کرد، گفت: این مجموعه در مساحتی بالغ بر 30 هزار متر مربع که شامل ساختمان فرهنگسرا با زیربنای 4300 متر مربع، سه زمین ورزشی رو باز، پارک و مسیر دوچرخه سواری می باشد، تاکنون در حدود 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و در صورت تامین اعتبار تا انتهای سال جاری آماده بهره برداری خواهد بود.

معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری یزد با اشاره به اینکه 3200 متر مربع از زیربنای ساختمان فرهنگسرا تکمیل شده است، اظهار کرد: تاکنون عملیات عمرانی این ساختمان شامل نماچینی، سفید کاری داخلی، نصب سقف کاذب، ایزوگام پشت بام، اجرای موزائیک فرش، نصب کلیه پنجره های PVC و شیشه های دوجداره به اتمام رسیده است.

وی افزود: علی رغم هزینه 100 میلیارد ریالی برای این مجموعه، پیش بینی می شود برای اتمام ساختمان فرهنگسرای بهمن، محوطه و فضای سبز در حدود 400 میلیارد ریال دیگر هزینه خواهد شد.

سلمانی در ادامه بیان داشت: فرهنگسرای بهمن واقع در انتهای بلوار شهید نواب صفوی شمالی در راستای پیشرفت و آبادانی منطقه که جزو مناطق محروم و کم برخوردار شهر میراث جهانی یزد محسوب می شود ایجاد شده است.​​​​​​​