همایش طلایه داران ترافیک در یزد با هدف فرهنگسازی برای کاهش حوادث ترافیکی برگزار شد

همایش طلایه داران ترافیک در یزد با هدف فرهنگسازی برای کاهش حوادث ترافیکی برگزار شد


همایش طلایه داران ترافیک در یزد با هدف فرهنگسازی برای کاهش حوادث ترافیکی برگزار شد

همایش طلایه داران ترافیک به مناسبت هفته نیروی انتظامی از سوی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد و با حضور فرماندار یزد، معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، فرمانده انتظامی استان و مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با محوریت فرهنگسازی برای کاهش حوادث ترافیکی و هم افزایی دستگاه های متولی در این حوزه، در سالن غدیر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد - سید محمد رستگاری فرماندار در این همایش ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی به حافظان نظم و امنیت، گفت: نیروی انتظامی در یک سال اخیر علاوه بر وظایف خود در بحث محدودیت های ترافیکی کرونایی همکاری بسیاری داشته و زحمت دوچندان صورت گرفته است.

فرمانده انتظامی استان یزد نیز در این همایش با اشاره به نقش سه عامل انسانی، خودرویی و جاده ای در کاهش حوادث ترافیکی و  آسیب های ناشی از آن، عامل انسانی را مهم ترین عامل برشمرد و افزود: باید آموزش های ترافیکی و فرهنگسازی در موضوعات مختلف و در اماکن عمومی از جمله مدارس و مساجد ارتقا یابد و این فرهنگ سازی باید در راستای رعایت نکات و قوانین ایمنی باشد که شاهد کاهش چشمگیر جانباختگان و تصادفات باشیم.

عباسعلی بهدانی فر با بیان حضور ملموس و مشهود پلیس در سطح شهر، گفت: بیشترین نیروی حاضر در سطح شهر، نیروی پلیس  راهور یا راهنمایی رانندگی هستند تا ترافیک شهری به حداقل برسد و وقت مردم تلف نشود و شاهد وضعیت بهتر استان از نظر بروز حوادث ترافیکی و کاهش مجروحان و جانباختگان باشیم.

 علی علیخانی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هم در این همایش با اعلام اینکه استان یزد طبق آمار جزو ۵ شهر با کمترین تعداد تلفات جاده ای است، گفت: طبق مطالعه جامع و کاملی که بر روی کل تصادفات استان در سال ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۸ صورت گرفته است، نقاط پرحادثه، اولویت های شهری، نقاط ضعف و قدرت مشخص شده و برنامه ای کامل و جامع در حوزه ایمنی و حمل و نقل تنظیم شده است که می تواند به عنوان الگو برای سایر شهر ها مورد استفاده قرار گیرد.

گفتنی است در پایان این مراسم از حجت الاسلام  مجتبی صداقت سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، حمید زارع مدیر بخش آموزش شهروندی و تیم آموزش شهروندی سازمان، پلیس های نمونه و رانندگان برتر تجلیل شد.