نشست مدیر منطقه دو شهرداری با رئیس نظام مهندسی ساختمان استان در خصوص بررسی روند ساخت و ساز

نشست مدیر منطقه دو شهرداری با رئیس نظام مهندسی ساختمان استان در خصوص بررسی روند ساخت و ساز

در نشست مدیر منطقه دو شهرداری یزد با رئیس نظام مهندسی ساختمان استان، مشکلات ساخت و ساز و راهکارهای پیشگیری از تخلفات ساختمانی بررسی شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد، در این نشست که در محل سازمان نظام مهندسی ساختمان انجام شد سید ابوالفضل کشفی مدیر منطقه دو با استناد به تجربیات کار خود در مناطق سه گانه شهرداری یزد گفت: غالب تخلفات ساختمانی در مواردی چون پیشروی و تراکم غیر قانونی رخ داده که مربوط به موقعیت محل و ساختمان های اطراف ملک بوده است.

وی افزود: حل این مشکل نیازمند انعطاف قوانین،هماهنگی دستگاه ها و اصلاح طرح تفصیلی و در نهایت جلوگیری از دونقشه ای شدن ساختمان ها است.

مدیر منطقه دو شهرداری یزد ابراز امیدواری کرد: در سایه همدلی و تعامل، شاهد شهری آباد و توسعه یافته تر در حوزه های مختلف خصوصاً ساخت و سازهای ضابطه مند و بر پایه اصول ایرانی اسلامی در سطح شهر باشیم.

 در ادامه مهدی سالاری رئیس نظام مهندسی ساختمان استان یزد نیز با تشریح توانمندی ها و تخصصی بودن مجموعه، از آن به عنوان محور محرکه و واسطه تعاملی کلیه دستگاه های مرتبط ساخت و ساز یاد کرد و گفت: تصمیم گیران اکثر دستگاه های دخیل در ساخت و ساز، خود از اعضای فرهیخته و تاثیر گذار سازمان هستند و با انعطاف در تصمیم گیری ها می توان به برون رفت از معضل فعلی و بهبود شرایط زندگی مردم امیدوار بود.

در پایان این نشست مقرر شد با توجه به این که دسترسی های موجود محل فعلی ساختمان سازمان در شأن مهندسان و مردم منطقه نیست، شهرداری نسبت به زیبا سازی کوچه شهید محمد صالح جعفرزاده و تعریض ادامه مسیراقدام و موجبات آسایش مراجعان و مردم محل را فراهم آورد.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.