نجات دختر بچه سه ساله از زیر آوار

نجات دختر بچه سه ساله از زیر آوار

دختر بچه ای در مطبخ خانه درحال بازی کردن بود که ناگهان سقف چوب پوش ریزش می کند و صدای خنده هایی که خاموش می شود .

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد ، این حادثه راس ساعت 11:18 بیست و هفتم فروردین هنگامی رخ داد که دختر بچه سه ساله در مطبخ خانه ای در حال بازی کردن بود که ریزش سقف وی را زیر خروارها خاک و چوب مدفون کرد .

 این حادثه به سامانه 125 سازمان اعلام شد ، ستاد فرماندهی بلافاصله سه دستگاه خودرو امداد و نجات از ایستگاه شماه پنج و شش به سوی محل حادثه در خیابان شهید دستغیب کوچه لاله 9 اعزام می کند .

محمدرضا رحیمی رئیس ایستگاه شش که در محل حضور داشت در مورد این حادثه دلخراش گفت : اولین گروه امدادگران پس از دو دقیقه به محل حادثه رسیدند و همزمان با اجرای عملیات ایمن سازی ، عملیات آوار برداری را شروع کردند که گروه های بعدی و همچنین مدیرعامل سازمان خود را به محل حادثه رساندند .

وی افزود : ابتدا با شناسائی محل مدفون شدن آن دختر کوچولو به نام نازگل – س ، با تلاش مضاعف امدادگران وی بعد از دو دقیقه  از لابلای چوب و خروارها خاک به بیرون منتقل نمودند .   

رحیمی گفت : طبق اطلاعاتی که کسب نمودم مدیرعامل سازمان  در دفتر کار خود با پر سنل جلسه داشتند که از طریق بی سیم متوجه حادثه شده و سریع خودشان را با دو نفر دیگر از همکاران به محل می رسانند که هم زمان نازگل کوچولو به بیرون منتقل شده بود و متاسفانه علائم حیاتی نداشت  که با پیشنهاد آقای میرشمسی بیدرنگ وی را به اورژانس بیمارستان سیدالشهداء رساندیم  و تحویل پرسنل زحمتکش آن فوریت پزشکی دادیم .

 

آدرس کوتاه :