دلایل گزینشی اجرا شدن مصوبات شورا ، طرح مترو و منرویل یزد

دلایل گزینشی اجرا شدن مصوبات شورا ، طرح مترو و منرویل یزد

یزدنا : شهردار يزد گفت: راه اندازي حمل و نقل پيشرفته از نوع مترو و مونوريل ، 14 تا 15 ماه كار مطالعاتي در بر داشته و سريعترين نوع اجراي آن سه كيلومتر در سال است.

سید علی اکبر ميروكيلي در جمع اصحاب رسانه به مسئولين استان گوشزد كرد : راه اندازي حمل و نقل به صورت مترو و مونوريل حجم زيادي از مصالح از جمله سيمان و آهن را مي طلبد كه به همين جهت بايد در راه اندازي كارخانه سيمان استان تلاش سريعتري صورت پذيرد.

وي بيان داشت : پيش‌بيني شده‌است اين طرح هزينه‌اي بالغ بر يك هزار ميليارد ريال را به خود اختصاص دهد كه 60 تا 70 درصد اين هزينه از محل كمك‌هاي دولتي تامين مي‌شود.

شهردار يزد پيش‌بيني كرد ؛اجراي مترو و مونوريل در استان يزد سه سال به طور بيانجامد و اذعان داشت: يكي از وسايل حمل و نقل در كشورهاي توسعه يافته، خصوصا كشورهاي داراي بافت تاريخي منوريل مي‌باشد كه چشم‌اندازي زيبا از بافت در منظر مسافران قرار مي‌دهد كه خود مي‌تواند زمينه جذب گردشگر را فراهم آورد.

وي از جمله پروژه‌هاي عمراني شهر يزد را اتصال ميدان امام حسين (ع) و امام علي (ع) نام برد و افزود : هزينه تمليك اراضي اين منطقه 10 ميليارد تومان هزينه را به خود اختصاص داد و از سال گذشته كارهاي اجرايي آن آغاز شد و ديگر پروژه بلوار كوثر با دو پل و دودسترسي و ميدان امام علي (ع) با زير گذر بود كه 4 ميليارد تومان اعتبار هزينه شده و 80 درصد پيشرفت فيزيكي دارد.

ميروكيلي آغاز تردد در بلوار كوثر را ظرف 20 روز آينده اعلام داشت و افزود: عمليات اجرايي ميدان امام حسين(ع) با اعتبار 2 ميليارد و 700 ميليون تومان 50 درصد پيشرفت فيزيكي دارد كه با رايزني‌ها با پيمانكار مدت اجراي پروژه از يك سال به 9 ماه كاهش يافته است و طبق روزشمار نصب شده در ميدان 100 روز ديگر به طول مي‌انجامد.

شهردار يزد پر هزينه‌ترين تملك پروژه عمراني شهرداري را پروژه ميدان شهداي محراب عنوان كرد و گفت: تملك اراضي پيرامون اين پروژه 12 سال به طول انجاميده و هزينه هنگفت 17 ميليارد توماني را براي شهرداري در برد داشته است و هزينه عمراني آن 5/1 ميليارد تومان پيش بيني شده است.

وي از ديگر پروژه‌هاي عمراني خاص شهر را پايانه مسافربري در مسير جاده شهرك صنعتي عنوان كرد و اذعان داشت: عمليات اجرايي اين پايانه از 7 سال پيش آغاز شد و پس از مدتي توقف از سال 1384 عمليات مجددا آغاز شد كه با هزينه 5 ميليارد تومان در زمينه ابنيه 95 درصد و در زمينه محوطه سازي 80 درصد با پيشرفت فيزيكي همراه بوده است و انشاا... تا پايان سال جاري به بهره برداري خواهد رسيد.

ميروكيلي گفت: در زمينه مديريت بحران شهري نيز شهرداري اقدام به خريد سه دستگاه MVM و سه دستگاه سيستم پرتاب غبار جهت خاموش كردن آتش در بافت تاريخي نموده است كه يكي از اين دستگاه خودرو با كاربري آمبولانس اقدام مي‌نمايد كه اين كار به جهت محدوديت ارائه امكانات لازم به بافت تاريخي مي‌باشد.

وي بيان داشت : در زمينه ايجاد تسهيلات مناسب براي شهروندان و ايجاد حاشيه امن، اقدام به توزيع يك هزار عدد كپسول بين رانندگان تاكسي‌هاي درون شهري و اتوبوس‌هاي مسافربري نموديم كه از اين تعداد صد كپسول به رانندگان اتوبوس‌ها تحويل داده شد و بالغ بر يك هزار و 200 نفر به صورت سيار آماده خاموش كردن آتش در سطح شهر داريم.

شهردار يزد اعلام داشت: در 6 ماهه نخست سال جاري از محل اعتبارات عمراني شهرداري 680 هزار مترمربع از خيابان‌هاي استان آسفالته شده است كه از اين متراژ، 225 هزار مترمربع در شهرداري منطقه يك، 240 هزار مترمربع در شهرداري منطقه دو، 210 هزارمترمربع در شهرداري منطقه 3 و 10 هزارمترمربع با عنوان لكه گيري در شهرداري بافت تاريخي صورت گرفته است.

وي فضاي سبز استان را 540 هكتار عنوان كرد و افزود: سرانه هر يزدي در استفاده از فضاي سبز، پاركها و 12 مترمربع است و عمده ترين وظيفه سازمان پارك‌ها و فضاي سبز، توسعه و نگهداري فضاي سبز مي‌باشد.

شهردار يزد در پايان در زمينه زيباسازي سيماي شهر اعلام داشت: مبمان شهري جزبي از زيباسازي محيطي شهر است كه شامل پياده روسازي ، خط كشي معابر، نصب سطل زباله، ايستگاه اتوبوس و ... و القاعات شهري با وجود المانها براي بهتر كردن چشم انداز شهري است كه در اين خصوص ضوابطي تنظيم شده كه نياز به مصوبه شوراي شهر دارد و لازم الاجرا نيز مي‌باشد.

« برگرفته از سايت يزد نا ـ روابط عمومي شهرداري يزد »
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.