دختر 13 ساله در استخر گلخانه غرق شد

دختر 13 ساله در استخر گلخانه غرق شد

 در یک حاثه ناگوار، دختر بچه 13 ساله ای به نام «راضيه . ب» اهل زاهدان در استخر آب گلخانه اي ، به عمق آب سه مترغرق شد .

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري يزد ـ محمد ميداني معاون عمليات سازمان كه در اين حادثه حضور داشت گفت : وقوع این حادثه در ساعت 17:43 روز یازدهم اسفند ماه  به سامانه 125 سازمان آتش نشانی يزد اطلاع رسانی و پرسنل امداد و نجات با دو دستگاه خودروی امدادي و غواصي  از ایستگاه شماره یک و هفت به بلوار امام حسین (ع) بعد از پمپ بنزین چاه شهردار اعزام و  بلافاصله اقدام به بیرون آوردن آن دختر از داخل لجن هاي ته استخر نمودند .

 محمدرضا رحيمي بازرس عمليات سازمان نیز كه  به عنوان غواص به عمق استخر رفته بود گفت : استخر مذكور انباشته از لجن بوده و حداقل مسائل ايمني براي ذخيره آب رعايت نشده بود .

وي  افزود : متاسفانه پرسنل اورژانس پس از معاینات اولیه، مرگ راضيه را تائید و متوفي جهت  طی مراحل قانونی تحویل مقامات ذیصلاح   شد.

 مديرعامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري يزد در خصوص اين حادثه گفت : نگرانم كه در يكسال گذشته تاكنون اين چهارمين غريق در استخرهاي گلخانه اي مي باشد و به گلخانه داران براي جلوگيري از خطرات احتمالي غرق شدن در استخر و حوض، توصيه مي شود نكات ايمني ذيل را رعايت نمايند تا انشا ا... شاهد چنين حوادث ناگواري نباشيم .

1 -  نصب نرده فلزي با ارتفاع مناسب به لبه استخر

 2 -  پوشاندن روي استخر به وسيله تخته يا ورقه اي فلزي در صورت فقدان نرده

 3 – تخليه كامل و شستشوي استخر هر مدت يكبار به گونه ای  كه لجن ته استخر انباشته نشود .

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.