توسعه اقتصادی و گردشگری شهر جهانی يزد با ترويج زندگي شبانه

توسعه اقتصادی و گردشگری شهر جهانی يزد با ترويج زندگي شبانه

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعي ورزشی شهرداری یزد با اشاره به ترویج پیاده‌محوری به منظور رونق اقتصادی و گردشگری شهر جهانی یزد، گفت: ایجاد زندگی شبانه در شهر جهانی یزد نیازمند استقبال مردم و همراهی کسبه است.

عباس ملازینلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا – منطقه یزد، با اشاره به برگزاری برنامه‌ي «شب‌های عيد رمضان» در خیابان قیام شهر یزد، اظهار کرد: از آنجایی که در بسیاری از کشورهای اسلامی ماه رمضان به عنوان یکی از اعیاد محسوب می‌شود ولي اين ايام در قالب عيد بين مردم يزد بروز بيرون و شهري نداشته است، ويژه برنامه‌هايي براي اين ماه ميهماني خدا در يزد تدارك ديده شده است.

وی در اين رابطه تصريح كرد: در همين راستا با استفاده از ظرفیت پیاده محوری خیابان قیام، این مناسبت به همراه مراسم‌های شادی همچون برنامه راديو سراسری «موج جوان» اجرايي شد.

 رئیس سازمان فرهنگی اجتماعي ورزشی شهرداری یزد با اشاره به برگزاری برنامه‌های فرهنگی در خیابان قیام تا نیمه ماه مبارک رمضان، گفت: به همين منظور با كمك شهرداری و سازمان‌های مربوطه‌ي دیگر و همراهی و همکاری کسبه خیابان قیام، اين خيابان با هدف پیاده محور شدن از ساعت 22 تا يك بامداد به محلی برای برگزاری برنامه‌های متعدد فرهنگی، شاد و مردم‌پسند تبدیل شده است.

ملازینلی ایجاد زندگی شبانه را یکی از دیگر اهداف برگزاری این برنامه‌های فرهنگی خواند و خاطرنشان کرد: در بسیاری از شهرهای گردشگری و کویری دنیا به علت گرم بودن هوا در طول روز، مردم در خنکی هواي شب هنگام حتی براي خرید و سایر فعالیت‌های ضروری خود وارد خیابان‌ها می‌شوند.

وی تداوم این برنامه به منظور تحقق زندگی شبانه در شهر جهانی یزد را مستلزم استقبال مردم و همچنین همكاري کسبه عنوان کرد و گفت: پیاده‌محوری امکان تبادل و داد و ستد اقتصادی در بازار را نیز افزایش می‌دهد و در حالت کلی رونق گردشگری شهر را به همراه دارد.

رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد در پايان نيز متذكر شد: در صورت عدم استقبال مردم براي برگزاري در طول ايام هفته، سعی می‌شود كه برگزاری این برنامه هر هفته یک‌بار در این گذر فرهنگی ادامه یابد.

آدرس کوتاه :