اولین جشنواره مردمی دستپخت و دست ساخت بانوی یزدی در بافت تاریخی یزد برگزار شد

اولین جشنواره مردمی دستپخت و دست ساخت بانوی یزدی در بافت تاریخی یزد برگزار شد

 

اولین جشنواره مردمی دستپخت و دست ساخت بانوان یزدی در روزهای هفتم و هشتم اسفند ماه با هدف تقویت نشاط اجتماعی در بین اقشار مختلف برگزار شد.

به گزارش معاونت خدمات شهری شهرداری یزد، بانوان یزدی در اولین جشنواره مردمی دستپخت و دست ساخت که با هدف تقویت نشاط اجتماعی در بین اقشار مختلف، در محل میدان وقت الساعه، حسینیه و پارک شاه ابوالقاسم برگزار می شد، به ارائه غذاها و صنایع دستی یزدی پرداختند و با نظر کمیته داوران، از گروه های برتر تقدیر به عمل آمد.

معاون خدمات شهری شهردرای یزد دراین مراسم، اظهار داشت: بافت تاریخی یزد در دنیا کم نظیر است و  بایستی با اجرای برنامه های فرهنگی از این دست، مردم را به بافت تاریخی کشاند و ارزشهای بافت را احیا نمود.

رئیس ستاد بهار فاطمی همچنین افزود: بایستی  به جای توسعه صنایع آلاینده محیط زیست، در راستای احیای بافت تاریخی 700 هکتاری یزد گام برداریم و این بافت تاریخی را احیا کنیم.

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان نیز در این مراسم، بافت تاریخی یزد را بافتی زنده خواند که حیات اجتماعی در آن موج می زندبه طوریکه استقبال پرشور از این جشنواره در بافت تاریخی موید همین موضوع است.

خاطر نشان می شود: همزمان با این جشنواره اولین جشنواره نقاشی کودک یزدی نیز در بافت تاریخی یزد برگزار شد.

 

آدرس کوتاه :