عدم استفاده از سیستم سرمایشی در اتوبوس های درون شهری؛

معاون نظارت و بازرسی سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد: ۱۸۳ دستگاه اتوبوس در شهر در حال جابجایی مسافر هستند که تعداد ۱۰۶ دستگاه اتوبوس آن کولر ندارد.

سعید پاک سرشت معاون نظارت و بازرسی سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد در گفتگو با خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد، با اشاره به گرمای طاقت فرسا و گلایه مردمی از نبود سیستم های سرمایشی مناسب در اتوبوس های درون شهری، افزود: هرساله نامه نگاری بحث سرمایشی اتوبوس ها از نیمه اردیبهشت ماه انجام می شود که شرکت بخش خصوصی نسبت به راه اندازی و بازسازی سیستم های سرمایشی اقدام می کند و معمولاً از اواخر اردیبهشت کولرها روشن می شوند.

وی تصریح کرد: اما امسال با توجه به شروع ماه رمضان کولر اکثر اتوبوس ها روشن شده است.

معاون نظارت و بازرسی سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد در مورد نامناسب بودن فضای برخی از پایانه های مسافری از جمله سه راه شحنه، گفت: بهره برداری ایستگاه ها بر عهده سازمان حمل و نقل است و راه اندازی، احداث، ایجاد ایستگاه مکانیزه و غیرمکانیزه و پایانه مسافربری سه راه شحنه تماماً زیر مجموعه حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری یزد است.

پاک سرشت خاطر نشان کرد: برنامه راه اندازی ایستگاه سه راه شحنه به دلایل متعددی عقب افتاد و اکنون در کمیسیون ماده ۳۸ موضوع در حال پیگیری است تا هرچه سریعتر بحث پایانه سه راه شحنه راه اندازی شود.

وی در مورد دیگر برنامه های پیش روی سازمان در سال جاری گفت: در حال اجرای طرح سرپناه های داخل شهر به صورت مکانیزه وغیرمکانیزه هستیم.