امضای تفاهم نامه ارائه کارت اعتباری معیشتی به رانندگان فعال در حوزه حمل و نقل شهری

تفاهم نامه ارائه کارت اعتباری معیشتی به رانندگان فعال در حوزه حمل و نقل شهری با حضور رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها امضاء شد.
 
تفاهم نامه سه جانبه ارائه کارت اعتباری معیشتی به رانندگان فعال در حوزه حمل و نقل عمومی شهری کشور صبح چهارشنبه ۲۳ مرداد طی مراسمی با حضور دکتر جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به امضای مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور، مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران و قائم‌مقام فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش رسید.
 
به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، به منظور حمایت از رانندگان فعال در حوزه حمل و نقل عمومی شهری کشور، طرح اعطاء کارت اعتباری خرید کالا توسط اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در قالب تفاهم نامه‌ای سه جانبه با همکاری فروشگاه زنجیره‌ای افق کوروش و بانک قرض الحسنه مهر ایران به مرحله اجرا درآمد.
 
در گام نخست این طرح با اختصاص اعتباری معادل 10هزار میلیارد ریال امکان ارائه کارت اعتباری خرید برای 400هزار نفر از رانندگان تاکسی و سایر فعالین حوزه حمل و نقل عمومی شهری فراهم شده است.
با اجرای این طرح به هریک از رانندگان متقاضی، در هر سال اعتباری معادل 24 میلیون ریال طی 3 نوبت(هر 4ماه یکبار)، با کارمزد 1.4درصد برای خرید از فروشگاه‌های زنجیره‌ای کوروش اختصاص خواهد یافت.
 
به هر یک از متقاضیان پس از انجام فرایند ثبت نام و تشکیل پرونده در بانک، در مرحله نخست مبلغ  8میلیون ریال اعتبار در قالب کارت خرید تخصیص داده می شود، افراد پس از دریافت اعتبار نسبت به خرید از فروشگاه مذکور اقدام خواهند کرد و اعتبار تخصیصی را طی 4 قسط(ماهیانه مبلغ 2 میلیون ریال) بازپرداخت می نمایند، پس از اتمام آخرین قسط مجدداً مبلغ 8میلیون ریال به روش اعلامی تا 3 مرحله در سال در کارت رانندگان شارژ خواهد شد.
 
متقاضیان برای دریافت دریافت کارت خرید می بایست تا تاریخ  98.6.15 به سامانه جامع اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور به نشانی www.irtusan.ir مراجعه و نسبت به تکمیل فرآیند ثبت نام و ارائه درخواست صدور کارت خرید اقدام نمایند.