سید فضل اله طباطبایی ندوشن متخلص به “امید” ، یکی از شعرای استان یزد است که در سال ۱۳۴۳ در ندوشن یزد به دنیا آمد. در سن ۷ سالگی به همراه خانواده به نائین هجرت کرد و پس از یکسال اقامت در این شهر تاریخی، در شهر مقدس قم سکنی گزید

سید فضل اله طباطبایی ندوشن متخلص به “امید” ، یکی از شعرای استان یزد است که در سال ۱۳۴۳ در ندوشن یزد به دنیا آمد. در سن ۷ سالگی به همراه خانواده به نائین هجرت کرد و پس از یکسال اقامت در این شهر تاریخی، در شهر مقدس قم سکنی گزید. دوران دبستان و متوسطه اول و دوم را در این شهر گذراند. دوران تحصیل وی در مقطع متوسطه دوم، همزمان بود با اوج گیری نهضت حضرت امام خمینی(ره). “سید فضل الله” در اکثر تظاهرات مردم شرکت کرد و حتی یک بار تحت تعقیب مأموران گارد شاهنشاهی قرار گرفت، اما جان به در برد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، در تربیت معلم پذیرفته شد و تا مقطع کاردانی رشته دینی و عربی ادامه تحصیل داد. در دوران دفاع مقدس، مدتی در پادگان ۲۱ حمزه، به خدمت مشغول بود، سپس بنا به تکلیف وزارت آموزش و پرورش به مدت ۶ سال در مدارس شهرستان مهریز و بخش هرات (مرکز کنونی شهرستان خاتم) به تربیت فرزندان ملت پرداخت و با فعالیت در “کانون شعرا و نویسندگان استان یزد” با مرحوم خلیل عمرانی (پژمان دیّری) آشنا شد.
در سال ۱۳۷۱ بنا به شرایطی به قم مهاجرت کرد و در مدارس این شهر، مشغول شد. در سال ۱۳۷۵ آهنگ وطن کرد و به مدت ۱۲ سال در مدارس دخترانه و پسرانه این شهر به همشهریان خود، خدمت نمود. در همین ایام، موفق به اخذ مدرک کارشناسی دینی و عربی خود شد. انتشار کتاب “لحظه های سبز” و “آبی احساس” از وقایع ارزشمند آن سالهاست. چند سالی است که وی به عنوان کارشناس ارشد در مدارس شهر یزد، ادامه خدمت می نماید. انتشار کتاب “همسایه با سکوت” ماحصل این دوران است. این کتاب که انتشارات سوره مهر آن را منتشر نمود، هم اکنون نایاب می باشد. از “امید” هزاران بیت شعر و ده ها عنوان مقاله در روزنامه های مختلف همچون کیهان، اطلاعات، همشهری و … مجلات گوناگون منتشر گردیده است. وی مجموعه های دیگری را در دست انتشار دارد.