پیام رئیس شورای اسلامی بهاباد بمناسبت روز ملی شوراها

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر بهاباد ،رئیس شورای اسلامی بهاباد 9 اردیبهشت روز ملی شوراها را تبرک گفت و اظهار داشت شورای اسلامی شهر علیرغم تمامی تنگناها و مشکلات، رفع دغدغه های مردم را در اولویت های خود قرار داده و در این راستا همه کوشش و توان خود را به کار می بندند.

متن پیام بدین شرح آمده است:

به نام خدا" وامرهم شورا بینهم"          

 نهم ارديبهشت ماه روزملي شوراها خجسته باد.

توجه به خرد جمعی و بهره گیری از تفکرات، اندیشه ها و نظرات سایرین، مسئله ای بوده که همواره در کتاب ا...، سیره ائمه هدی و آموزه های دینی دیده شده است و پیامبر عظیم الشأن اسلام در برهه های حساس تاریخی از مشورت روی گردان نبوده و علی رغم دانش بی مثال خود، بهره گیری از نظرات دیگران را مورد توجه ویژه قرار داده است.

در نظام مقدس جمهوری اسلامی که با انقلابی مردمی و با هدف خدمت رسانی، فعالیت می نماید استفاده از آرای مردمی و نظام شورایی همواره مورد تاکید حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری بوده است و شورا به عنوان یکی از اصول در قانون اساسی جمهوری اسلامی جایگاه ویژه ای دارد.

یقیناً شوراها در سطح شهر جایگاهی برای تکیه بر عقلانیت و بهره جویی از اندیشه جمعی هستند و نقش آنها در توسعه به عنوان مدیریت شهری و روستایی، غیرقابل انکار است.

تردیدی نیست که شورای اسلامی در ابعاد ملی، استانی، شهرستانی و روستاها، علی رغم تمامی تنگناها و مشکلات، رفع دغدغه های مردم را در اولویت های خود قرار داده اند و در این راستا همه کوشش و توان خود را به کار بستند که یقیناً با یک عزم جدی و همراهی دولت و دستگاه های اجرایی مرتبط می توانیم شاهد بلوغ هر چه بیشتر شوراها باشیم.

بر این باوریم که شوراها مورد اعتماد و امین مردم هستند و این نهاد فرصتی برای توسعه مشارکت و حضور مردم است. اعضای شورای شهرها با استفاده از نظرات سازنده نیروهای متخصص، نخبگان وتجربه گذشته گان در راستای پویایی، تحقق و توسعه شهری، با توجه به امکانات موجود تمام توان خود را به کار بسته واز هیچ تلاشی دریغ ننموده اند و امید داریم با تعامل و یکدلی بیش از گذشته شاهد بالندگی بیش از پیش این نهاد مردمی در جامعه باشیم.

اینجانب ضمن تبریک فرارسیدن روز ملی شوراهاخدمت همکاران عزیزم درشوراهای شهروروستای شهرستان بهابادبرایشان ارزوی تندرستی وموفقیت روز افزون دارم بدبهی است مردم عزیزشهرستان خدمات ارزنده وایثارگرانه این قشر فرزانه ومعتمدین خودرا ارج نهاده ودعای خیرخودشان رابدرقه راهشان می نمایند سرافراز وپیروزباشید.

 

 سیدمحمودمیرابوالقاسمی

رئیس شورای اسلامی شهرستان بهاباد