ویدئو ــ احداث مخازن ذخیره آب برای آبیاری فضای سبز در یزد

این مخازن با هدف صرفه جویی و بهینه سازی آب مصرفی در بخش فضای سبز و آبیاری درختان احداث شده است.
محمدرسول طهماسبی با اشاره به برنامه شهرداری تحت عنوان «هر هفته، یک پروژه» گفت: شهرداری یزد در سال‌های خیر برای صرفه جویی و بهینه سازی آب مصرفی در بخش فضای سبز و آبیاری درختان اقدام به احداث تعداد زیادی مخازن ذخیره آب کردکه آب آن از چاه‌های کشاورزی سطح شهر تامین می‌شود.

وی با اشاره به اجرای این طرح در مناطق پنجگانه شهر یزد افزود: این امر سبب شده که از سیستم‌های نوین و قطره‌ای به جای غرقابی استفاده شده و از مصرف آب آشامیدنی و شرب کمتر در بخش فضای سبز استفاده شود.

سرپرست معاونت امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری درباره طرح‌های منطقه پنج اشاره کرد: مخزن ۳۰۰ مترمکعبی واقع در پارک وحشی بافقی با اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی به بهره برداری رسید. مخزن ۱۲ مترمکعبی با اعتبار ۸۵۰ میلیون تومان هم در بوستان شهدای کوچه بیوک به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به اینکه مخزن ۲۷۰ مترمکعبی واقع در بلوار پاکنژاد با اعتبار یک میلیارد تومان در دست اقدام است، ادامه داد: سه مخزن ۱۲۰ مترمکعبی واقع در ابتدای خیابان ایمان با اعتبار ۷۳۰ میلیون تومان، در میدان امام علی با اعتبار ۷۳۰ میلیون تومان و در ورودی جاده شهرک صنعتی با اعتبار ۹۰۰ میلیون تومان هم در منطقه چهار در آستانه بهره برداری قرار دارند.

طهماسبی از دو طرح مخزن در منطقه سه خبر داد و اظهار داشت: مخزن ۳۰۰ مترمکعبی واقع در بلوار خاتمی با اعتبار یک میلیارد احداث شده و مخزن ۳۰۰ مترمکعبی در بلوار جهاد با اعتبار یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در مرحله عقد قراردارد است.

وی با اشاره به اینکه مخزن ۵۰۰ مترمکعبی در تقاطع شهدای نعیم آباد با اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در منطقه ۲ دست اقدام است، گفت: در منطقه یک نیز، سه مخزن ۱۲۰ مترمکعبی در پارک شهدای کوچه بیوک، کسنویه و شاهد در سال گذشته با اعتبار یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان احداث شده و مخزن ۱۲۰ مترمکعبی واقع در پارک اصلانی با اعتبار ۷۵۰ مییون تومان در دست اقدام است.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما مرکز یزد