معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری یزد: سه بلوار شهر یزد تا پایان خرداد روشن می شود

معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری یزد از نصب 58 پایه چراغ روشنایی با چراغ هایLED  با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد ریال در سه بلوار شهر میراث جهانی یزد با مشارکت شهرداری و شرکت توزیع برق خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری یزد - محمد علی سلمانی ندوشن تامین روشنایی معابر شهر را یکی از دغدغه‌های مهم شهروندان و شهرداری عنوان کرد و اظهار داشت: شهرداری یزد از ابتدای سال جاری تعداد 58 عدد پایه چراغ روشنایی در بلوار شهیدان حاجی مهدی، بلوار تبلیغات اسلامی و بلوار شهید واعظ نصب کرده است.

 معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری یزد با اعلام اتمام عملیات نصب پایه ها توسط شهرداری، گفت: بزودی عملیات نصب چراغ ها توسط شرکت توزیع برق انجام خواهد شد و امیدواریم روشنایی این بلوارها تا اواخر خرداد ماه سال جاری مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه تامین مطلوب و استاندارد روشنایی معابر شهری به حفظ جان عابرین پیاده و رانندگان کمک شایانی می کند، گفت: این پروژه در طول 2 کیلومتر با نصب پایه چراغ های دو شعله در رفیوژ میانی بلوار و نصب چراغ های فوق کم مصرف LED و با هزینه ای بالغ بر 8 میلیارد ریال با مشارکت شرکت توزیع برق یزد در حال انجام می باشد.

سلمانی در ادامه بیان داشت: روشنایی معابر در شب ارتباط مستقیم با امنیت اجتماعی شهروندان دارد و کمبود روشنایی در برخی معابر سطح شهر، یکی از عواملی است که موجب بروز مشکلات و ناهنجاری ها از جمله تصادفات و مشکلات امنیتی می شود که با اجرای این پروژه ضمن زیباسازی و تأمین روشنایی معابر، سبب افزایش امنیت در فضا‌های شهری و همچنین ارتقای سطح کیفیت زندگی می‌شود.