154

عضو هیئت رئیسه شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌های استان یزد: انتصاب مدیران روابط‌عمومی با نظرخواهی شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌ها انجام شود

عضو هیئت رئیسه شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌های استان یزد در شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان با اشاره به اینکه در دوره‌های گذشته برای انتخاب مدیران روابط‌عمومی ادارات نظرات کارشناسی و تخصصی شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌های استان گرفته می‌شد، اظهار داشت: الان متاسفانه بعضاً مشاهده می‌شود که هیچ نظرخواهی از این شورا در انتخاب مدیران روابط عمومی گرفته نمی‌شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد – حامد سلطانی با تاکید بر اینکه روابط عمومی از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است، گفت: با توجه به حساسیت بسیار بالایی که این حوزه دارد و لزوم فعالیت مدیران توانمند در این عرصه،‌ لازم است که همچنان در انتخاب مدیران این مشورت و نظرسنجی از شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌های استان انجام شود.

عضو هیئت رئیسه شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌های استان یزد به نبود دوره‌های آموزشی مناسب در حوزه روابط‌عمومی برای ادارات شهرستانی یزد اشاره کرد و گفت: با توجه به هزینه‌های بالای دوره‌های آموزشی،‌ لازم است اعتبار لازم برای برگزاری دوره‌های آموزشی و توانمندسازی روابط‌عمومی‌های شهرستان‌ها در نظر گرفته شود.

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد افزود: در صورتی که به این موضوع توجه لازم صورت پذیرد،‌ فعالیت‌های مرتبط با حوزه روابط‌عمومی به صورت بسیار گسترده‌تر و موفق‌تر عمل می‌کند.

سلطانی خواستار برگزاری جشنواره‌های سالانه روابط‌عمومی‌های استان شد و گفت: با توجه به حجم فعالیت‌های روابط عمومی ادارات مختلف، عدم توجه به برگزاری جشنواره هایی که زمینه ایجاد رقابت را فراهم می کند ممکن است سبب سرخوردگی در میان کارمندان این بخش از ادارات شود.

وی ادامه داد: این جشنواره در صورتی که به صورت سالانه برگزار شود زمینه‌ای پویایی،‌ خلاقیت و نوآوری روابط‌عمومی‌ها را بیش از پیش فراهم می‌کند.

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد ادامه داد: از دیگر مسائلی که در حوزه روابط‌عمومی‌ها لازم است مورد توجه قرار گیرد،‌ ضرورت امکان حضور مدیران روابط‌عمومی دستگاه‌ها در نشست شورای اداری استان و یا حداقل امکان حضور هیئت رئیسه روابط‌عمومی‌های استان در نشست شورای اداری فراهم شود.

وی ادامه داد: همچنین در کمیته‌ها و کارگروه‌های تخصصی هم روابط‌عمومی‌های ادارات در صورتی که حضور داشته باشند می‌توانند زمینه تبیین درست و اطلاع‌رسانی مصوبات را در صورت نیاز دنبال کنند.