شهردار یزد بر ضرورت مرور شعارها و مبانی انقلاب در جامعه تاکید کرد

شهردار شهر میراث جهانی یزد در ديدار با اعضای مجموعه فرهنگی مرصاد استان با اشاره به اینکه اقدامات فرهنگی گسترده ای در نقاط مختلف کشور و استان یزد انجام می شود، اظهار کرد: بسیاری از این اقدامات به صورت موازی یکدیگر در حال انجام است و بعضاً گروه های مختلفی که این فعالیت ها را انجام می دهند از اقدامات مشابه سایر بخش ها اطلاعی ندارند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد - ابوالقاسم محی الدینی در این دیدار تصریح کرد: به نظر می رسد در حوزه فعالیت های فرهنگی مشکلی در زمینه رصد فعالیت های یکدیگر در میان گروه ها وجود دارد و همین عامل هم سبب به وجود آمدن موازی کاری می شود.

شهردار شهر میراث جهانی یزد با تاکید بر اینکه بسیاری از این اقدامات در صورتی که با هماهنگی انجام شود می توانند مکمل یکدیگر و با تاثیر بیشتر انجام شود، گفت: فعالیت های فرهنگی ما تاکنون نتوانسته به صورتی طرح ریزی شود که هر یک مکمل دیگری و افزایش سطح تاثیرگذاری آن باشد.

محی الدینی خاطرنشان کرد: نیاز است که جبهه فرهنگی اقدام به جمع کردن تمام فرهنگیان در حوزه های مختلف کرده و زمینه ای به وجود آورد تا آسیب موازی کاری در حوزه فعالیت های فرهنگی حذف شود و شهرداری هم بنای خود را تقویت و حمایت از جبهه فرهنگی قرار داده است.

وی با تاکید بر اینکه بودجه و نحوه فعالیت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در سال آینده به صورت کامل متحول شده، ابراز داشت: در حوزه فرهنگی یکی از فعالیت های بسیار خوبی که در سال آینده انجام می شود راه اندازی مرکز رصد فرهنگی در این سازمان است.

شهردار شهر میراث جهانی یزد خاطرنشان ساخت: این مرکز هم به احصای نیازسنجی و مشکلات شهر در حوزه های مختلف می پردازد و هم مراکز و فعالان فرهنگی در حوزه های مختلف را رصد می کند و به شناسایی آنها می پردازد تا بتوان زمینه همکاری و همراهی این افراد در فعالیت های مختلف را بیش از پیش فراهم کند.

محی الدینی در ارتباط با ضرورت راه اندازی و فعالیت این مرکز، گفت: الان در برخی عرصه های فرهنگی و اجتماعی گروه های زیادی مشغول به انجام فعالیت های کاملاً مشابه اما پراکنده هستند و در برخی عرصه ها که واقعاً نیاز جامعه هست هیچ فعالیتی صورت نگرفته و این مرکز می تواند به صورت کامل چنین مشکلاتی را برطرف کند.