شهردار شهر میراث جهانی یزد: حاج قاسم سلیمانی هیچ عملی را خارج از دریچه انقلاب انجام نداد

شهردار شهر میراث جهانی یزد با اشاره به اینکه حاج قاسم سلیمانی هیچ عملی را خارج از دریچه انقلاب انجام نداد، بر ضرورت مرور شعارها و مبانی انقلاب در جامعه تاکید کرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد - ابوالقاسم محی الدینی به ایام دهه بصیرت اشاره کرد و گفت: یکی از حوزه هایی که فعالان فرهنگی باید به آن توجه داشته باشند، تلاش در زمینه بصیرت افزایی در جامعه است.

شهردار شهر میراث جهانی یزد خاطرنشان کرد: در طول سال های قبل اگر کاری کردیم که نتیجه درستی از آن نگرفتیم به دلیل آن بود که انقلابی عمل نکردیم وگرنه هرجایی که انقلابی و بر اساس معیارهای انقلاب حرکت کردیم درست و خوب فعالیت کردیم.

وی به سالروز شهادت سردار دلها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: اینکه حاج قاسم سلیمانی توانست در برابر تمام قدرت های جهان ایستادگی کرده و اقتدار و قدرت جبهه مقاومت را افزایش دهد به گونه ای که این انقلاب را یک تنه به تمام جهان صادر کند به دلیل این است که تنها از دریچه انقلاب حرکت کرد.

محی الدینی بر ضرورت مرور شعارها و مبانی انقلاب و فرمایشات امامین انقلاب تاکید کرد و تصریح کرد: متاسفانه در برخی از عرصه ها فعالیت هایی که درحال انجام دادن است از این شعارها و مبانی و رهنمودهای حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) فاصله گرفته است.

شهردار یزد پاشنه آشیل تمامی فرمایشات مقام معظم رهبری را انقلاب دانست و عنوان کرد: جوان انقلابی، جریانات انقلابی، نیروی انقلابی و کلمات کلیدی بسیار زیاد دیگری که به کرات در فرمایشات رهبر معظم انقلاب استفاده شده گواه این موضوع است.

وی با بیان اینکه غرب به شدت با مبانی و حتی نام انقلاب مشکل دارد، گفت: متاسفانه امروز قدری از این عرصه فاصله گرفتیم و حتی در برخی موارد مشاهده می شود که عده ای به دنبال حذف نام انقلاب و نهادهای انقلابی از جمله بسیج در برخی بخش‌های مهم جامعه مثل دانشگاه ها هستند که به حمدالله با هوشیاری جوانان انقلابی چنین مواردی تحقق پیدا نکرد.

محی الدینی با تاکید بر اینکه مردم همچنان در مسیر حمایت از انقلاب ایستاده اند، گفت: مردم به هیچ عنوان در حمایت از انقلاب کنار نکشیده اند و مصداق واقعی آن حماسه عظیم نهم دی بود که به معنای واقعی کلمه اتفاق بسیار بزرگی بود که از سوی مردم انجام شد.

شهردار شهر میراث جهانی یزد گفت: اینکه برخی مواقع مشاهده می شود که فاصله هایی از مسیر انقلاب گرفته می شود به دلیل عقب کشیدن مردم نیست بلکه در واقع خسته شدن برخی مسئولان از انقلابی گری است که باعث شده چنین مشکلاتی در جامعه به وجود آید.