محمد رسول طهماسبی سرپرست معاونت امور زیربنایی و حمل و نقل شهرداری یزد از انجام تمهیدات لازم جهت جلوگیری از سیل احتمالی در شهر یزد در زمستان سال جاری خبر داد..
به گزارش روابط عمومی معاونت امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری یزد – محمد رسول طهماسبی ضمن اشاره به گزارشات هواشناسی مبنی بر احتمال بارش سنگین در زمستان سال جاری اظهار کرد: یکی از دغدغه های جدی این روزهای شهرداری یزد، احداث دو سیل بند جدید در بالا دست شهر، حفر چاه های جذبی، ساخت و ترمیم مسیل رودخانه مرکزی جهت جلوگیری از وقوع سیل یا آب گرفتگی در سطح شهر می باشد که به طور جد در حال پیگیری می باشد.

سرپرست معاونت امور زیربنایی در نشستی با حضور مدیران مناطق، معاونان عمرانی مناطق و مدیر ستاد مدیریت بحران شهرداری گفت: با توجه به اهمیت و ارزش بالای بافت تاریخی یزد و جلوگیری از فرونشست بافت فرسوده، شهرداری منطقه تاریخی موظف به تامین اعتبار برای حفر 110 میله چاه جذبی شد و همچنین ترمیم دیواره مسیل رودخانه مرکزی در بین بلوار شهید بهشتی تا بلوار شهید صدوقی هم بر عهده این منطقه قرار گرفت.

وی در ادامه اظهار داشت: استحکام بخشی، لایروبی و نخاله برداری سیلبندهای موجود در چهار نقطه از بالادست شهر یزد در حال انجام است و یک سیلبند جدید هم در حال احداث می باشد.

همچنین در این جلسه سازمان آتش نشانی موظف به اعلام کتبی کمبود تجهیزات به ستاد مدیریت بحران شهرداری شد تا اقدامات لازم جهت خرید این تجهیزات انجام شود.