171

زیباسازی های بافت تاریخی یزد برای بازدید همشهریان پابرجاست

مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد با بیان اینکه ۸۰ درصد پروژه های عمرانی منطقه بافت تاریخی درسال ۱۴۰۰ به بهره برداری رسید، گفت: افتتاح پروژه های جدید منطقه بافت تاریخی تا پایان اردیبهشت انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد - علیرضا نقوی در برنامه رادیویی صدای شهر درباره فعالیت های عمرانی سال ۱۴۰۰ در شهرداری منطقه بافت تاریخی شهر یزد، گفت: بیش از ۸۰ درصد پروژه ها بهره برداری و مراسم افتتاحیه آنها برگزار شد.

مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد عنوان کرد: پروژه های شاخص ما در حوزه بهسازی و زیباسازی و کف سازی و بدنه سازی ها انجام شد و سعی کردیم عدالت در محله های بافت تاریخی رعایت شود.

وی افزود: معتقدیم که این پروژه ها کافی نبوده و در سال جدید پروژه های عمرانی جدیدی خواهیم داشت.

نقوی همچنین با اشاره به پروژه های شاخص منطقه بافت تاریخی در سال ۱۴۰۰  از مجموعه ورزشی شهدای چهارمنار، بوستان خانواده، فضاسازی و محوطه سازی محله خرمشاد و کوچه بیوک، زندان اسکندر و بقعه دوازده امام یاد کرد و گفت: انشاالله شهروندان بتوانند بهره برداری خوبی از این فضاها داشته باشند.

مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد در ادامه به پروژه های جدید که در اسفند ماه آغاز شدند اشاره کرد و گفت: منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد تا پایان اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ شاهد افتتاح پروژه های جدید خواهد بود که یکی از این پروژه ها در بوستان محله شاه ابوالقاسم با طرح جدید همراه با زمین چمن مصنوعی، وسایل بازی، ورزش و کافی شاپ است.

وی در ادامه به بازپیرایی بوستان آخوند کرباسی واقع در خیابان حضرت مهدی (عج) اشاره کرد و گفت: مجموعه ورزشی محله سلسبیل، پارک وحشی بافقی به عنوان بزرگترین پارک منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد، پیاده روسازی خیابان شهید آیت الله مطهری و برخی کوچه های فرخی، توسعه و اصلاح مجموعه ورزشی خلف باغ از دیگر پروژه ای ۱۴۰۱ هستند.

نقوی درباره بودجه پروژه های عمرانی سال ۱۴۰۱ گفت: بودجه از سوی شورای اسلامی شهر یزد تصویب شده و به محض ابلاغ، با اولویت بندی پروژه ها اقدامات آغاز خواهد شد.

مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد در خصوص برنامه های شهرداری منطقه در ایام تعطیلات عید نوروز، گفت: چشم جهانیان و هموطنان ایرانی ما به بافت تاریخی و جهانی یزد است و مورد استقبال گردشگران قرار دارد لذا با کمک خوب شهردار یزد و اعضای شورای شهر و معاونان شهردار، فضاسازی های متناسب و مطلوب انجام شد، بخش زیادی از برنامه های فرهنگی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد و زیباسازی های سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری اغلب در این منطقه بود علاوه بر آن نوروزگاه های مختلف در زندان اسکندر، بوستان خانواده، میدان امیر چخماق و کوچه مازاری ها ایجاد شد.

وی در ادامه به آیین تحویل سال و جشن های نوروزی در میدان امیرچقماق یزد نیز اشاره کرد.

نقوی گفت: گل آرایی و فضا سازی های ویژه ای برای عکس برداری مهمانان نوروزی یزد ایجاد شد بر همین اساس در کوچه لاری ها و کوچه محمودی فضاسازی و گل آرایی ویژه ای برقرار شد.

مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد در ادامه از همراهی خوب مردم استان و شهر یزد با مدیریت شهری قدردانی کرد و گفت: شاهد بودیم مردم یزد به علت تراکم جمعیت زیاد مهمانان نوروزی در بافت تاریخی یزد، بازدید از بافت تاریخی را به زمان دیگری موکول کردند که این اقدام بسیار برای مجموعه مدیریت شهری کمک کننده بود.