مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد عنوان کرد:

تکمیل طرح حسینیه تا حسینیه در انتظار تامین اعتبار ملی

مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد اظهار کرد: شهرداری یزد بعد از تامین اعتبار ملی از سوی دولت، آمادگی تکمیل طرح حسینیه تا حسینیه را دارا است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد - علیرضا نقوی گفت: طرح حسینیه تا حسینیه از میدان امیرچقماق شروع و تا چهارراه بعثت ادامه دارد که یک طرح مصوب است.

وی با اشاره به اینکه این طرح ملی است، گفت: در نخستین سفر رئیس جمهور به یزد مقرر شد که از سوی شرکت بازآفرینی شهری ایران مبلغ ۱۵۰۰ میلیارد ریال برای این طرح پرداخت شود و همچنین از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر یزد برای مشارکت در این طرح اعلام آمادگی شد، اما هنوز پاسخی از سوی این شرکت و همکاران در اداره کل راه و شهرسازی استان اعلام نشده و در حال حاضر در حال رایزنی و پیگیری با این شرکت هستیم.

مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد گفت: با توجه به وجود غرفه‌ها و مغازه‌های وقفی در خیابان انقلاب، مکاتبه‌هایی با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان صورت گرفته است، ولی با وجود قراردادی که بعضی از صاحبان این مغازه‌ها با کاسب کاران داشتند و باید این قراردادها به اتمام می‌رسید مقرر شد تا ظرف یک هفته آینده این واحد‌ها تحویل شهرداری شوند.​​​​​​​