برگزاری اولین رویداد معرفی نیازهای فناورانه شهرداری یزد در نیمه بهمن ماه

جلسه کمیته فنی پروژه پیاده سازی سیستم مدیریت نوآوری در شهرداری با موضوع برگزاری رویداد ارائه نیازهای فناورانه شهرداری در محل مرکز خلاقیت و نوآوری شهرداری یزد برگزار گردید.

در این جلسه که با حضور مجید تجملیان رئیس کمیسیون شهر هوشمند و بهبود روش ها، مجید بیکی معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی، حسین ابوطالبی مدیر مرکز خلاقیت و نوآوری، سید محمد حسینی پور سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری، مشاور طرح، کارشناسان سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری و سایر واحد های مرتبط برگزار گردید، مدیر مرکز خلاقیت و نوآوری در خصوص زمان و نحوه برگزاری رویداد توضیحاتی ارائه نمود.

مدیر مرکز خلاقیت و نوآوری شهرداری یزد در زمینه نتایج جلسه و برنامه ریزی صورت گرفته، گفت: رویداد معرفی نیازهای فناورانه شهرداری یزد (ریورس پیچ) به صورت منطقه ای و همزمان با اولین رویداد منطقه ای معرفی نیازهای فناوری صنایع و دستگاه های اجرایی مرکز و جنوب کشور از 12 لغایت 14 بهمن ماه برگزار خواهد شد. در روز سوم این رویداد که اختصاص به شهرداری یزد دارد، شرکت های فناور از استان های فارس، کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و بوشهر حضور خواهند داشت تا در کنار مجموعه های فناور و دانش بنیان یزدی به ارائه راه حل برای نیازهای از پیش احصا و اعلام شده توسط شهرداری بپردازند.

ابوطالبی افزود: در طی این رویداد پس از ارائه مجدد و مختصر این نیازها، کارشناسان دو سازمان پایلوت در این طرح (سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی و سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری) به نشست های مستقیم و دو به دو با مجموعه های فناور پرداخته و پس از بررسی راه حل ها در صورت توافق اولیه درخصوص روند همکاری، تفاهم نامه هایی بین شهرداری و این مجموعه ها منعقد خواهد شد.

در این جلسه پس از تشریح برنامه توسط مدیر مرکز خلاقیت و نوآوری و مشاور پروژه، تجملیان و بیکی نیز نکاتی درخصوص شکل برگزاری رویداد مطرح کردند که با بحث و تبادل نظر اعضای جلسه تکمیل و در نهایت تصمیماتی برای برگزاری هرچه بهتر این رویداد اتخاذ گردید.

شایان ذکر است مرکز خلاقیت و نوآوری شهرداری یزد با هدف پاسخ به نیازهای فناورانه دو سازمان آتش نشانی و سیما، منظر و فضای سبز شهری اقدام به احصای نیازهای این دو سازمان نموده است که طی هفته پژوهش سال جاری و پس از آن، این نیازها اعلام عمومی شده است و با برگزاری رویداد "Reverse Pitch" به دنبال یافتن راه حل های خلاقانه و نوآورانه برای رفع این نیازها می باشد.