گزارش انعکاس نشست خبری مدیران شهرداری یزد در سایت های مختلف

گزارش انعکاس نشست خبری مدیران شهرداری یزد در سایت های مختلف

با حضور سی و پنج نفر از خبرنگاران رسانه های مختلف، نشست خبری مدیران شهرداری یزد اعم از معاونان شهردار، مدیران مناطق و نواحی و مدیر امور مشارکتها در روز چهاردهم مردادماه در محل سالن کنفرانس شهرداری مرکز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری یزد در روز چهاردهم مردادماه و در آستانه روز خبرنگار، معاونان شهردار، مدیران مناطق و نواحی و مدیر امور مشارکتهای شهرداری یزد در یک نشست خبری که با حضور سی و پنج خبرنگار از رسانه های مختلف در سالن کنفرانس شهرداری مرکز برگزار شد، به سئوالات خبرنگاران پاسخ دادند و هرکدام از مدیران عملکرد حوزه کاری خود را تشریح نمودند.  

خبرگزاری تسنیم در انعکاس اخبار این نشست نوشت:

محمدرسول طهماسبی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان یزد با اشاره به توسعه فضای سبز و پارک در یزد، اظهار داشت: شهرداری یزد در پارک مهرآوران سال قبل حدود 400 و امسال حدود 600 میلیارد تومان هزینه کرده است.

وی با بیان این مطلب که زمین کشتارگاه سابق یزد در اختیار منابع طبعی قرار داشته و مدت زمانی است که تحویل شهرداری یزد و بوستان طبیعت در آن احداث شده، گفت: پارک طبیعت با هزینه‌ای بالغ بر 600 میلیون تومان در مدت کمتر از سه ماه به بهره‌برداری رسیده است.

معاون عمرانی شهرداری یزد خاطرنشان کرد: حدود 18 هزار متر مربع پیاده‌رو‌سازی در نقاط مختلف شهر انجام شده که با توجه به حجم زیاد آن، به طور محسوس در نقاط مختلف شهر قابل مشاهده است.

طهماسبی به پیاده‌راه شدن خیابان مسجد جامع یزد اشاره کرد و گفت: در مرمت خیابان مسجد جامع بحث تاسیسات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بود که ارگان‌های مرتبط در حال فعالیت در این زمینه هستند.

وی با انتقاد از اینکه بعضی ارگان‌ها متاسفانه همکاری لازم برای تکمیل این خیابان را انجام ندادند، گفت: بسیاری از فعالیت‌هایی که توسط دیگر ارگان‌ها با کم‌کاری روبرو بوده، به وسیله شهرداری در حال انجام است.

معاون عمرانی شهرداری یزد با بیان این مطلب که کتابخانه مرکزی یزد پس از 20 سال نیمه تمام بودن، برای تکمیل به شهرداری یزد واگذار شد، خاطرنشان کرد: تکمیل کتابخانه مرکزی در بلوار بسیج با اعتبار 2 و نیم میلیارد تومان در حال انجام است.

طهماسبی با بیان این مطلب که محوطه‌سازی این فضا در حال انجام است و عنوان کرد: تاسیسات داخلی ساختمان کتابخانه مرکزی یزد با توجه به مرور زمان کارایی خود را از دست داده‌اند و باید تعویض شوند.

وی با بیان این مطلب که بودجه عمرانی شهرداری یزد 140 میلیارد تومان است، ساماندهی بلوار آیت‌الله فقیه خراسانی، ساماندهی مجموعه امیرچقماق و احداث ساختمان آتش‌نشانی در آزادشهر با 50 درصد پیشرفت از جمله دیگر اقدامات انجام شده توسط معاونت عمرانی شهرداری یزد است.

معاون عمرانی شهرداری یزد با بیان این مطلب که یکی از مطالبه های مهم شهروندان، آسفالت و روکش آسفالت است، گفت: حدود 550 هزار متر مربع آسفالت با بالغ بر 10 میلیارد تومان بودجه در یزد انجام شد.

این خبرگزاری گفته های سرپرست ناحیه تاریخی شهردرای یزد را نیز به شرح ذیل منعکس نموده است:

سید‌محمود کشفی‌پور ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان یزد که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، با بیان این مطلب که 520 هکتار بافت فشرده خشت و گلی در یزد با عنوان بافت تاریخی وجوددارد، گفت: بافت تاریخی منسجم از مهمترین ویژگی‌های این بافت است.

شهردار{سرپرست} ناحیه تاریخی یزد با بیان این مطلب که بافت تاریخی یزد از ویژگی‌های بسیاری برخوردار است، گفت: این بافت به عنوان اولین شهر بافت تاریخی و دومین شهر خشت خام جهان مطرح است.

کشفی‌پور ادامه داد: یکی از سیاست‌های اصلی این بافت، زنده و پویا بودن آن است و به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که مردم برای حضور در این بافت تمایل داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر توجه خاصی به بحث عمرانی این ناحیه شده و امسال حدود 10 میلیارد تومان بودجه عمرانی این منطقه در نظر گرفته شده است.

شهردار ناحیه تاریخی یزد ادامه داد: پروژه‌های عمرانی مختلفی را شروع کردیم که از مهمترین آنها، بدنه‌سازی خیابان قیام، به‌سازی خیابان مسجد جامع به وسیله کف‌سازی و محدود کردن عبور خودرو و کف‌سازی معابر در بافت تاریخی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، محمدرضا شفیعی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان یزد که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، اظهار داشت: یکی از رویکردهای معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری یزد، هوشمندسازی تقاطع ها است.

وی با اشاره به هوشمندسازی تقاطع‌های شهری یزد، افزود: از دیگر اقداماتی که در راستای کنترل ترافیک در خیابانهای اصلی شهر یزد انجام می شود، نصب دوربین کنترل سرعت است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری یزد عنوان کرد: در این راستا، نصب 3 دستگاه دوربین‌ کنترل سرعت در سطح شهر انجام شده و الان در حال مدیریت است.

شفیعی با اشاره به نقش دوربین های کنترل سرعت در ترافیک و کاهش تصادفات و تخلفات رانندگی، گفت: نصب هشت مورد دیگر از این دوربین ها، در دست اقدام است و در آینده‌ای نه چندان دور انجام می‌شود.

وی با بیان این مطلب که مدیریت ترافیک در هسته مرکزی شهر یزد انجام می‌شود، گفت: یکی از فرهنگ‌های خوبی که در وجود داشت، استفاده مردم از دوچرخه بود که سبب نام‌گذاری یزد با عنوان "شهر دوچرخه‌ها" شده بود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری یزد ادامه داد: در این راستا و در جهت احیای شهر دوچرخه‌ها، مسیر دوچرخه و خانه‌های دوچرخه در روزهای آینده در یزد افتتاح می‌شود.

شفیعی استاندارسازی خیابان ها و معابر برای استفاده افرادی که نیازمند خدمات استانداردسازی هستند را از دیگر خدمات شهرداری ها دانست و گفت: در این راستا، ایجاد مسیرهایی در پیاده‌روها برای نابینایان از جمله اقدامات شهرداری یزد است.

خبرگزاری مهر نیز اخبار نشست مذکور را بدین شرح درج نموده است: به گزارش خبرنگار مهر، سید ابوالفضل کشفی، ظهر امروز در نشستی خبری با اشاره به اینکه شهرداری منطقه یک از سال ۶۸ در یزد تشکیل شده و بالغ بر چهار هزار و ۲۰۰ هکتار از مساحت شهر را در بر می گیرد، اظهار داشت: مناطق قدیمی یزد در این منطقه گنجانده شده و کلونی جمعیت متراکمی در ناحیه یک وجود دارد.

وی با اشاره به اجرای پروژه های بزرگ در شهرداری  منطقه یک عنوان کرد: در حال حاضر ۹۵ درصد از قراردادهای حوزه عمرانی شهرداری منطقه یک یزد منعقد شده و پیمانکاران مشغول انجام فعالیت های تعیین شده هستند.

کشفی با اشاره به اینکه آزادسازی املاک و اراضی موجود در مسیر طرح ها و پروژه های عمرانی، هزینه بر و زمان بر است، خاطرنشان کرد: اجرای سریعتر پروژه های شهرداری در گرو همکاری مردم است.

وی، بزرگترین پروژه آزادسازی شهرداری یزد را مربوط به منطقه یک دانست و افزود: بلوار ولایت، بیشترین حجم آزادسازی اراضی را دارد و برای این منظور امسال ۱۳ میلیارد تومان اختصاص یافته که امیدواریم بتوانیم با همکاری مردم این بودجه را جذب کنیم.

اصلاح هندسی معابر آزادشهر با کمبود اعتبار مواجه است

شهردار آزادشهر یزد نیز در این جلسه با اشاره به تازه تاسیس بودن شهرداری آزادشهر اظهار داشت: برای اجرای برخی پروژه های طراحی شده اعتبار کافی نداریم که از ‌آن جمله می توان به اصلاح هندسی معابر اشاره کرد.

محمدعلی سلمانی همچنین با اشاره به پیاده رو سازی در بلوار اصلی آزادشهر بیان کرد: به دلیل عدم تعریف اعتبارات مورد نیاز به خاطر تازه تاسیس بودن شهرداری آزادشهر، مناطق پرترددتر در اولویت قرار گرفته اند و بقیه مناطق با استفاده از اعتبارات سالهای آینده اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ایجاد پارکهای محله ای و فضای سبز در دستور کار شهرداری آزادشهر است، افزود: فضای سبز در محله ‌های مختلف آزادشهر در حال اجراست و امیدواریم بتوانیم با بودجه ‌های موجود در سال جاری حداقل در چند محله کار را تکمیل کنیم.

افزایش ۴۰ درصدی اعتبارات عمرانی شهرداری ناحیه ۳ یزد

شهردار منطقه سه شهرداری یزد نیز در این نشست از افزایش ۴۰ درصدی اعتبارات عمرانی شهرداری منطقه سه خبر داد و گفت: نیمی از این اعتبار باید در شش ماهه نخست امسال هزینه شود.

احمد خواجه منصوری بیان کرد: در منطقه سه شهرداری یزد تاکنون ۳۰ هزار مترمربع زیرسازی آسفالت انجام شده و در حال حاضر روکش آسفالت در بلوار پاسداران و چند خیابان اصلی دیگر این منطقه در حال انجام است.

وی همچنین از راه اندازی پارک آیت الله خاتمی خبر داد و افزود: این پارک هم اکنون تکمیل و تجهیز شده و به زودی مورد بهره برداری مردم قرار خواهد گرفت.

مهر همچنین بیانات معاون فنی عمرانی شهرداری را در قالب خبری مجزا اینگونه درج نموده است:

محمدرسول طهماسبی، ظهر امروز در نشستی خبری اظهار داشت: پروژه کتابخانه مرکزی شهر یزد از ۲۰ سال پیش آغاز شده اما به دلایلی تاکنون تکمیل و بهره برداری نشده است.

وی عنوان کرد: تکمیل و بهره برداری این پروژه از سال گذشته به شهرداری سپرده شده و ۲.۵ میلیارد تومان به تکمیل آن اختصاص یافته است.

طهماسبی ادامه داد: محوطه سازی این پروژه انجام شده اما به دلیل اینکه ۲۰ سال از نصب برخی تجهیزات و تاسیسات می‌گذرد، لازم است تاسیسات آن به رغم اینکه هنوز استفاده نشده، تعویض شود زیرا برخی از آنها باید به روز شود و برخی دیگر نیز فرسوده شده و از بین رفته است.

وی یادآور شد: یک میلیارد تومان از این اعتبار برای داخل ساختمان و ۱.۵ میلیارد نیز برای روشنایی، محوطه سازی، معبر و ... هزینه خواهد شد.

طهماسبی اظهار امیدواری کرد: با نوسازی تاسیسات برق و تاسیسات مکانیکی و تامین روشنایی، این ساختمان در سال جاری آماده تکمیل و بهره برداری باشد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری یزد در بخش دیگری از سخنان خود مجموعه اعتبار عمرانی شهرداری یزد را ۱۴۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: ۹۰ میلیارد تومان از این میزان باید در زمینه عمرانی هزینه شود و بقیه شامل هزینه های جاری و ... است که البته این اعتبار نسبت به سال گذشته از رشد ۵۰ درصدی برخوردار بوده است.

طهماسبی در بخش دیگری از سخنان خود، توسعه پارکها و فضای سبز در شهر یزد را یکی از اولویت های شهرداری برشمرد و افزود: اکنون حدود ۱۰ پارک درون محله ای و بزرگ در دست تکمیل، اجرا و بهره برداری است که تلاش شده این پارکها و فضاهای سبز به همه نقاط شهر یزد به طور متوازن اختصاص یابد.

وی، پارکهای مهرآوران، کسنویه، بزرگ شهر، پارک طبیعت و دیگر پارکهای درون محله ای را از پروژه های مهم شهرداری یزد ذکر کرد و گفت: برای هر یک از این پارکها به طور متوسط بین ۸۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان هزینه می شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری یزد در بخش دیگری از سخنان خود، پیاده‌ رو سازی در سطح شهر یزد را از اقدامات مهم عمرانی شهرداری یزد دانست و افزود: تاکنون ۱۸ هزار مترمربع در نقاط مختلف شهر، پیاده ‌روسازی انجام شده است.

خبرگزاری فارس نیز در چهار بخش مجزا به بیان اخبار بیان شده در نشست خبری شهرداری یزد پرداخته است :

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، محمدرسول طهماسبی ظهر امروز در نشستی خبری با اشاره به اینکه آسفالت معابر به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی شهرداری یزد از اول امسال با جدیت آغاز شده است، اظهار داشت: در سال جاری بالغ بر 550 هزار مترمربع آسفالت معابر در یزد انجام شده که برای آن تاکنون بالغ بر 10 میلیارد تومان هزینه شده است.

وی در پاسخ به انتقاد خبرنگاری مبنی بر عدم رعایت توازن و عدالت در شهر یزد در زمینه اجرای طرح‌های پارک‌ها و فضای سبز بیان کرد: بر اساس طرح‌ها و پروژه‌هایی که هم‌اکنون در دست اجرا است، عدالت در این زمینه رعایت شده است.

این مسئول ادامه داد: برای پارک مهرآوران در سال‌های قبل 400 میلیون تومان هزینه شده و امسال نیز 600 میلیون تومان هزینه خواهد شد و با تکمیل آن، پارکی به قرینه پارک کوهستان در منطقه مهرآوران خواهیم داشت.

معاون فنی و عمرانی شهرداری یزد همچنین با اشاره به ساخت پارک کسنویه یادآور شد: کسنویه از محله‌های قدیمی و تاریخی شهر یزد است و با توجه به تپه‌هایی که در محل احداث پارک وجود دارد، به زودی شهروندان این منطقه شاهد یک پارک درون‌محله‌ای زیبا خواهند بود.

طهماسبی بیان کرد: پارک بزرگ شهر نیز یکی از پارک‌های یزد است که هر سال برای گسترش آن اعتبار گذاشته می‌شود و توسعه این پارک هر سال به تدریج و فاز به فاز انجام می‌گیرد.

وی همچنین با اشاره به پارک حسن‌آباد در یکی از مناطق محروم یزد نیز عنوان کرد: تکمیل این پارک امسال در دستور کار قرار گرفته و 600 میلیون تومان نیز برای معابر این پارک، روشنایی و آسفالت راه‌های دسترسی آن در نظر گرفته شده و با توجه به اینکه درختکاری آن نیز از چند سال پیش انجام شده، امیدواریم ظرف 20 روز آینده آماده بهره‌برداری باشد.

طهماسبی، یکی دیگر از پارک‌های سطح شهر یزد را نیز پارک طبیعت در منطقه کشتارگاه قدیم دانست و افزود: این پارک کمتر از سه ماه دیگر با هزینه‌ای بالغ بر 600 میلیون تومان آماده بهره‌برداری خواهد بود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری یزد در بخش دیگری از سخنان خود، پیاده‌رو سازی در سطح شهر یزد را از اقدامات مهم عمرانی شهرداری یزد دانست و افزود: تاکنون 18هزار مترمربع در نقاط مختلف شهر، پیاده‌روسازی انجام شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به یکی از پروژه‌هایی که از سال گذشته در دستور کار شهرداری یزد قرار گرفته است، بیان کرد: پروژه کتابخانه مرکزی یزد از سال پیش به شهرداری یزد واگذار شده و با اعتباری که برای این کتابخانه در نظر گرفته شده، کار محوطه‌سازی آن در حال اجراست.

طهماسبی همچنین به تشریح دیگر دیگر طرح‌های عمرانی شهرداری یزد از جمله ساماندهی بلوار فقیه خراسانی پرداخت و اظهار داشت: مجموعه امیرچخماق یزد نیز ساماندهی خواهد شد و اکنون اجرای این طرح در مرحله عقد قرارداد است.

وی در مورد پارکینگ طبقاتی خیابان فرخی یزد نیز افزود: فاز اول این پارکینگ تکمیل شده و فازهای دوم و سوم نیز در سال جاری اجرایی خواهد شد اما زمان دقیق بهره‌برداری از این پروژه مشخص نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، احمد خواجه‌ منصوری، بعد از ظهر امروز در نشستی خبری با اشاره به اینکه توسعه فضای سبز و پارک‌های درون محله‌ای از سیاست‌های اصلی شهرداری است، اظهار داشت: احداث چند پارک در منطقه 3 در دستور کار قرار گرفته و به زودی در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد: پارک‌ آیت‌الله خاتمی به اتمام رسیده و به زودی طی مراسمی مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

خواجه منصوری همچنین از احداث پارک کوثر شهید قندوی و ساماندهی پارک آزادگان خبر داد و یادآور شد: تلاش شده تا پارک‌ها و فضاهای سبز موجود در منطقه در خور شأن مردم احداث شود.

شهردار منطقه 3 یزد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه این منطقه 3هزار هکتار مساحت و 80 هزار نفر جمعیت دارد، بیان کرد: اعتبارات عمرانی شهرداری منطقه 3 در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش 40 درصدی داشته است.

وی با بیان اینکه 7.5 میلیارد تومان از اعتبار عمرانی باید در شش ماهه اول سال هزینه شود، عنوان کرد: پروژه‌هایی نظیر پیاده‌روسازی خیابان تیمسار فلاحی، پیاده‌روسازی بلوار دانشگاه و ساماندهی برخی معابر دیگر با این اعتبار در حال انجام است.

خواجه منصوری همچنین از زیرسازی آسفالت 30 هزار مترمربع از معابر یزد در منطقه سه خبر داد و خاطر نشان کرد: در حال حاضر روکش آسفالت بلوار پاسداران و چند خیابان دیگر نیز در دست اجرا است.

کارشناس حمل و نقل شهرداری یزد نیز در این نشست از هوشمندسازی 40 تقاطع در سطح شهر و نصب دوربین‌های کنترل سرعت خبر داد و اظهار داشت: هشت دوربین دیگر نیز به زودی در تقاطع‌ها و میادین مهم یزد نصب می‌شود.

علی نادری نسب عنوان کرد: ترافیک در هسته مرکزی شهر یزد مدیریت می‌شود و مسیرهای مناسب برای عبور معلولان و پیاده‌روهای عرضی نیز در معابر یزد در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، سیدابوالفضل کشفی، بعد از ظهر امروز در نشستی خبری اظهار داشت: منطقه یک شهرداری یزد در سال 1368 تاسیس شده و در گستره‌ای به وسعت 4 هزار و 200 هکتار، محله‌های بلوار جمهوری، خیابان مطهری، بلوار پاکنژاد، بخشی از خیابان امام، بلوار شهید صدوقی و همافر را زیر پوشش دارد.

وی با بیان اینکه کلونی جمعیت متراکمی در این ناحیه وجود دارد، خاطر نشان کرد: بسیاری از محله‌های قدیمی یزد در این منطقه واقع شده و محله‌های با قدمت بالا، مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

کشفی با اشاره به افزایش بودجه عمرانی شهرداری منطقه یک یزد در سال جاری نسبت به سال گذشته بیان کرد: بخشی از این اعتبار به بازپیرایی پارک‌های درون‌محله‌ای، پیاده‌روسازی و ... و بخشی از آن نیز در اختیار سازمان‌های مرتبط با شهرداری است تا با استفاده از آن، زیرسازی بلوارها و معابر اصلی را انجام دهند.

شهردار منطقه یک یزد خاطر نشان کرد: در حال حاضر 95 درصد از قراردادهای حوزه عمرانی شهرداری منطقه یک منعقد شده و پیمانکارها کار خود را در حوزه‌های مختلف از جمله بازپیرایی پارک‌ها، پیاده‌روسازی و دیگر فعالیت‌های عمرانی آغاز کرده‌اند.

وی با بیان اینکه نگاه ما در توزیع پروژه‌های عمرانی در محله‌های مختلف یزد، یک نگاه عدالت‌محور است، افزود: تقریبا در همه محله‌های منطقه یک، پروژه‌های اولویت‌دار عمرانی اجرایی شده است.

کشفی، آزادسازی املاک و اراضی را از مهم‌ترین اقدامات لازم در مسیر اجرای طرح‌های شهرداری دانست و بیان کرد: یکی از بزرگترین پروژه‌های آزادسازی مربوط به بلوار ولایت است که بودجه خوبی برای آن در نظر گرفته شده است.

وی همچنین با اشاره به نیاز به آزادسازی املاک در 24 متری محمودآباد، خیابان قندهاری، آب‌نما، کوچه بیوک و ... عنوان کرد: 13 میلیارد تومان اعتبار برای این منظور در نظر گرفته شده که امیدواریم با همکاری مردم بتوانیم این بودجه را جذب کنیم.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، محمدعلی سلمانی ظهر امروز در نشستی خبری اظهار داشت: شهرداری آزادشهر تازه است و فلسفه تاسیس آن نیز تراکم جمعیت این منطقه و نیاز مردم به خدمات گسترده‌‌تر شهرداری است.

وی با بیان اینکه بیش از 100 هزار نفر در منطقه آزادشهر ساکن هستند، عنوان کرد: این جمعیت برای انجام امور خود ناچار به مراجعه به شهرداری منطقه سه یزد بودند اما با تدابیر اندیشیده شده، شهرداری ناحیه آزادشهر از اول مردادماه جاری تاسیس شد.

سلمانی با اشاره به بودجه در نظر گرفته شده برای این شهرداری بیان کرد: بودجه عمرانی شهرداری آزادشهر 4 میلیارد تومان در نظر گرفته شده که با استفاده از این اعتبار، برخی پروژه‌ها آغاز شده است.

شهردار آزادشهر، حفر چاه جذبی، زیرسازی چاه مجیدیه، پیاده‌روسازی بلوار اصلی آزادشهر و تکمیل خیابان شهید جوکار را از جمله این پروژه‌ها برشمرد.

وی خاطر نشان کرد: در پروژه تکمیل خیابان شهید جوکار، آزادسازی املاک توسط شهرداری منطقه سه انجام شده زیرا هنوز واحد املاک و اراضی شهرداری آزادشهر راه‌اندازی نشده است.

سلمانی همچنین با بیان اینکه پیاده‌روسازی بلوار اصلی آزادشهر نیز در دستور کار است، عنوان کرد: این پروژه هم‌اکنون در مرحله قرارداد است و عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

شهردار آزادشهر در مورد اصلاح هندسی معابر آزادشهر نیز بیان کرد: به دلیل اینکه اعتبار در نظر گرفته شده برای شهرداری آزادشهر به دلیل تازه تاسیس بودن آن، محدود است، اصلاح هندسی فراگیر نبوده و تنها برخی معابر مهم‌ زیر پوشش این طرح قرار گرفته‌اند.

وی همچنین از ایجاد فضای سبز درون‌محله‌ای در منطقه آزادشهر خبر داد و یادآور شد: فضای سبز در محله‌های مختلف آزادشهر در حال اجراست و امیدواریم بتوانیم با بودجه‌های موجود در سال جاری حداقل در چند محله کار را تکمیل کنیم.

سلمانی تصریح کرد: در سال‌های آینده تلاش می‌شود تا هر محله از یک پارک درون‌محله‌ای برخوردار باشد.

 

گزارش یزد رسا نیز از این نشست بدین شکل درج شده است:

به گزارش یزد رسا، سید‌محمود کشفی‌پور ظهر دیروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان یزد که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، با بیان این مطلب که 520 هکتار بافت فشرده خشت و گلی در یزد با عنوان بافت تاریخی وجوددارد، گفت: بافت تاریخی منسجم از مهمترین ویژگی‌های این بافت است.

شهردار ناحیه تاریخی یزد با بیان این مطلب که بافت تاریخی یزد از ویژگی‌های بسیاری برخوردار است، گفت: این بافت به عنوان اولین شهر بافت تاریخی و دومین شهر خشت خام جهان مطرح است.

اختصاص بودجه عمرانی 10 میلیاردی برای بافت تاریخی یزد کشفی‌پور ادامه داد: یکی از سیاست‌های اصلی این بافت، زنده و پویا بودن آن است و به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که مردم برای حضور در این بافت تمایل داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر توجه خاصی به بحث عمرانی این ناحیه شده و امسال حدود 10 میلیارد تومان بودجه عمرانی این منطقه در نظر گرفته شده است.

شهردار ناحیه تاریخی یزد ادامه داد: پروژه‌های عمرانی مختلفی را شروع کردیم که از مهمترین آنها، بدنه‌سازی خیابان قیام، به‌سازی خیابان مسجد جامع به وسیله کف‌سازی و محدود کردن عبور خودرو و کف‌سازی معابر در بافت تاریخی است.

محمدرسول طهماسبی نیزدر این نشست با اشاره به توسعه فضای سبز و پارک در یزد، اظهار داشت: شهرداری یزد در پارک مهرآوران سال قبل حدود 400 و امسال حدود 600 میلیارد تومان هزینه کرده است.

وی با بیان این مطلب که زمین کشتارگاه سابق یزد در اختیار منابع طبعی قرار داشته و مدت زمانی است که تحویل شهرداری یزد و بوستان طبیعت در آن احداث شده، گفت: پارک طبیعت با هزینه‌ای بالغ بر 600 میلیون تومان در مدت کمتر از سه ماه به بهره‌برداری رسیده است.
معاون عمرانی شهرداری یزد خاطرنشان کرد: حدود 18 هزار متر مربع پیاده‌رو‌سازی در نقاط مختلف شهر انجام شده که با توجه به حجم زیاد آن، به طور محسوس در نقاط مختلف شهر قابل مشاهده است.

پیاده‌راه شدن خیابان مسجد جامع یزد/برخی ارگان های مسئول کم کاری کرده اند
طهماسبی به پیاده‌راه شدن خیابان مسجد جامع یزد اشاره کرد و گفت: در مرمت خیابان مسجد جامع بحث تاسیسات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بود که ارگان‌های مرتبط در حال فعالیت در این زمینه هستند.

وی با انتقاد از اینکه بعضی ارگان‌ها متاسفانه همکاری لازم برای تکمیل این خیابان را انجام ندادند، گفت: بسیاری از فعالیت‌هایی که توسط دیگر ارگان‌ها با کم‌کاری روبرو بوده، به وسیله شهرداری در حال انجام است.

معاون عمرانی شهرداری یزد با بیان این مطلب که کتابخانه مرکزی یزد پس از 20 سال نیمه تمام بودن، برای تکمیل به شهرداری یزد واگذار شد، خاطرنشان کرد: تکمیل کتابخانه مرکزی در بلوار بسیج با اعتبار 2 و نیم میلیارد تومان در حال انجام است.
طهماسبی با بیان این مطلب که محوطه‌سازی این فضا در حال انجام است و عنوان کرد: تاسیسات داخلی ساختمان کتابخانه مرکزی یزد با توجه به مرور زمان کارایی خود را از دست داده‌اند و باید تعویض شوند.

وی با بیان این مطلب که بودجه عمرانی شهرداری یزد 140 میلیارد تومان است، ساماندهی بلوار آیت‌الله فقیه خراسانی، ساماندهی مجموعه امیرچقماق و احداث ساختمان آتش‌نشانی در آزادشهر با 50 درصد پیشرفت از جمله دیگر اقدامات انجام شده توسط معاونت عمرانی شهرداری یزد است.

معاون عمرانی شهرداری یزد با بیان این مطلب که یکی از مطالبه های مهم شهروندان، آسفالت و روکش آسفالت است، گفت: حدود 550 هزار متر مربع آسفالت با بالغ بر 10 میلیارد تومان بودجه در یزد انجام شد.

هوشمندسازی تقاطع های یزد رویکرد معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری یزد

همچنین محمدرضا شفیعی در این نشست اظهار داشت: یکی از رویکردهای معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری یزد، هوشمندسازی تقاطع ها است.

وی با اشاره به هوشمندسازی تقاطع‌های شهری یزد، افزود: از دیگر اقداماتی که در راستای کنترل ترافیک در خیابانهای اصلی شهر یزد انجام می شود، نصب دوربین کنترل سرعت است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری یزد عنوان کرد: در این راستا، نصب 3 دستگاه دوربین‌ کنترل سرعت در سطح شهر انجام شده و الان در حال مدیریت است.

شفیعی به گزارش تسنیم با اشاره به نقش دوربین های کنترل سرعت در ترافیک و کاهش تصادفات و تخلفات رانندگی، گفت: نصب هشت مورد دیگر از این دوربین ها، در دست اقدام است و در آینده‌ای نه چندان دور انجام می‌شود.

وی با بیان این مطلب که مدیریت ترافیک در هسته مرکزی شهر یزد انجام می‌شود، گفت: یکی از فرهنگ‌های خوبی که در وجود داشت، استفاده مردم از دوچرخه بود که سبب نام‌گذاری یزد با عنوان "شهر دوچرخه‌ها" شده بود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری یزد ادامه داد: در این راستا و در جهت احیای شهر دوچرخه‌ها، مسیر دوچرخه و خانه‌های دوچرخه در روزهای آینده در یزد افتتاح می‌شود.
شفیعی استاندارسازی خیابان ها و معابر برای استفاده افرادی که نیازمند خدمات استانداردسازی هستند را از دیگر خدمات شهرداری ها دانست و گفت: در این راستا، ایجاد مسیرهایی در پیاده‌روها برای نابینایان از جمله اقدامات شهرداری یزد است.

خبرگزاری پانا هم خبر نشست خبری شهرداری را به شرح ذیل درج نموده است:

به گزارش خبرگزاری پانا، "سید علی مشتاقیون" در نشست خبری معاونان و مدیران شهرداری یزد با خبرنگاران استان یزد اظهار داشت :جلب مشارکت سرمایه گذاران یکی از رویکردهای شهرداری یزد برای تامین هزینه‎‎های مورد نیاز برای اجرای طرح‎‎های عمران شهری است که حجم این سرمایه ‎‎گذاری‎‎ها در سال جاری سه هزار میلیارد تومان بوده است.

معاون اداری و مالی شهرداری یزد به بودجه 370 میلیارد تومانی شهرداری یزد اشاره کرد و گفت: به عبارتی شهرداری یزد به طور متوسط روزانه باید یک میلیارد تومان درآمد را جذب و آن را در امور شهری هزینه کند.

وی یکی از معضلات یزد را سرانه پایین هزینه - درآمدی شهروندان یزدی به دلیل تراکم پایین جمعیتی شهر در مقایسه با برخی از کلان شهرها ذکر کرد به نحوی که این میزان کمتر از یک پنجم برخی از این شهرها می‎‎رسد.

مشتاقیون با بیان این که همین موضوع باعث یکسری مشکلات در تامین منابع مالی برای اجرای طرح‎‎های عمران شهری در یزد شده است، گفت: در این رابطه دو رویکرد شامل جلب مشارکت‎‎ سرمایه گذاران و رویکرد افزایش سهم شهرداری از مالیات بر ارزش افزوده مورد توجه و در دستور کار شهرداری قرار دارد.

محمد علی سلمانی" مدیر ناحیه یک منطقه سه شهرداری یزد هم با اشاره به تفکیک این ناحیه از منطقه سه به منظور تسهیل در امور شهروندان این منطقه که یکهزار و 870 مترمربع وسعت و بیش از 100 هزار نفر جمعیت، گفت: این ناحیه از محدوده شهر از سمت شهرستان تفت تا شاهدیه کشیده شده است.

وی به آغاز فعالیت‎‎های شهرسازی این ناحیه جدید التاسیس از اول مردادماه، اعتبار اختصاصی به این ناحیه را چهار میلیارد تومان ذکر کرد.

سلمانی این فعالیت‎‎های شامل حفر چاه‎‎های جذبی، تکمیل خیابان شهید جوکار، تکمیل خیابان گلستان، زیرسازی و آسفالت کوچه‎‎های با عرض کمتر از شش متر، جدول گذاری معابر  و اصلاح هندسی ورودی خیابان کارتن سازی به بلوار جانباز و طرح‎‎های توسعه فضای سبز ذکر کرد.

"سید‌محمود کشفی‌پور" مدیر شهرداری ناحیه تاریخی یزد با اشاره به 520 هکتار بافت فشرده تاریخی شهر یزد، انسجام این بافت را از مهمترین ویژگی‌های آن برشمرد و گفت: یکی از سیاست‌های اصلی ناحیه تاریخی حفظ پویای این بافت تاریخی از طریق برنامه‎‎های ساماندهی به منظور ترغیب شهروندان برای سکونت در آن است.

وی با اشاره به توجه ویژه شهرداری به موضوعات عمرانی این ناحیه تاریخی، از اختصاص اعتبار عمرانی در حدود 10 میلیارد تومان در این رابطه خبر داد.

وی از مهمترین طرح‎‎های عمرانی در دست اجرای این ناحیه به بدنه‌سازی خیابان قیام و نیز محدود کردن سواره روی خیابان مسجد جامع با کف‌سازی مجدد این معبر و افزایش محدوده پیاده روی در این معبر اشاره کرد.

"فرامرز رمضانی" مشاور شهردار و رییس دفتر سرمایه گذاری و امور مشارکت‎‎های شهرداری یزد هم با بیان این که منابع مالی معمول شهرداری جوابگوی نیازهای شهر نیست از تلاش برای جلب مشارکت سرمایه گذاران در طرح‎‎های عمرانی شهر خبر داد و گفت: شورای شهر یزد نیز شهرداری را موظف به تامین 20 درصد از بودجه امسال شهرداری که حدود 80 میلیارد تومان است، از این محل کرده است.

وی حجم سرمایه گذاری امسال در شهرداری یزد را بالغ بر سه هزار میلیارد تومان ذکر و آن را براساس رده شهرداری یزد در بین شهرداری‎‎های کشور مناسب خواند.

وی در مورد طرح‎‎های سرمایه گذاری شهر یزد به طرح بلوار پیرنیا از سه راه تعاون تا سه راه هراتی به طول 2700 متر و با تملک چهار هزار مترمربع با برآورد اعتبار اولیه یکهزار میلیارد تومان اشاره کرد که تفاهم نامه اولیه آن تهیه شده است.

رمضانی طرح ارگ یزد در بلوار شهید قندی با حجم اولیه سرمایه گذاری 350 میلیارد تومان و مجتمع تجاری اداری بلوار طالقانی در کنار ایستگاه آتش نشانی با سرمایه گذاری اولیه 66 میلیارد تومان و همچنین طرح میدان امام حسین در زمین مجاور شرکت سنگ آهن با اعتبار اولیه 400 میلیارد تومان را از دیگر طرح‎‎هاس سرمایه گذاری شهر یزد ذکر کرد.

وی ایجاد بازار مصالح ساختمانی شهر در میدان میوه و تره بار قدیمی شهر با براورد اولیه 350 میلیارد تومان و طرح مهرآوران شهرداری با اعتبار 35 میلیارد تومان را از دیگر این طرح‎‎ها برشمرد.

این مسئول همچنین از فراخوان شهرداری برای سرمایه گذاری در خصوص نوسازی پارک شادی یزد، مجتمع بین راهی در جاده کنارگذر یزد در مجاور پایانه مسافری جدید و تاسیسات جنبی میدان میوه و تره بار جدید خبر داد.

"محمد رسول طهماسبی" معاون عمرانی شهردار نیز در این نشست با اشاره به بودجه 140 میلیارد تومانی حوزه معاونت عمرانی شهرداری، از آسفالت ۵۵۰ هزار متر مربع معابر شهر یزد با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد تومان از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

وی افزود: اختصاص 600 میلیون تومان برای تکمیل پارک مهرآوران، ادامه فعالیت‎‎های تکمیلی پارک حسن آباد و نیز ایجاد پارک طبیعت با اعتبار ۶00 میلیون تومان در محل کشتارگاه قدیم شهر در کمتر از سه ماه از دیگر فعالیت‎‎های عمرانی شهر بوده است.

طهماسبی همچنین به ساخت و تکمیل فرهنکسرای بهمن در محل کشتارگاه قدیمی شهر اشاره کرد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: حدود 18 هزار متر مربع پیاده‌رو‌سازی در نقاط مختلف شهر ایجاد شده که با توجه به حجم زیاد آن به طور محسوسی در نقاط مختلف شهر قابل مشاهده است.

طهماسبی یکی از مشکلات طرح بهسازی و کف سازی خیابان مسجد جامع را نبود همکاری شرکت‎‎های خدمات رسان برای جابجایی تاسیسات این معبر ذکر کرد و گفت: به همین دلیل نیز بسیاری از فعالیت‌هایی که توسط دیگر ارگان‌ها با کم‌کاری روبرو بوده، به وسیله خود شهرداری در حال انجام است.

وی یکی دیگر اقدامات شهرداری را تکمیل کتابخانه مرکزی یزد پس از وقفه 20 سال آن ذکر و تصریح کرد: برای تکمیل این طرح 2.5 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که عمدتاً در رابطه با محوطه‌سازی و تعویض تاسیسات داخلی ساختمان که گذشت زمان آنها را فرسوده کرده است، هزینه شده است.

وی از دیگر اقدامات انجام شده و در دست اجرای این حوزه را ساماندهی بلوار آیت‌الله فقیه خراسانی، ساماندهی مجموعه امیرچقماق و ساخت ساختمان آتش‌نشانی آزادشهر ذکر کرد.

معاون عمرانی شهردار از تکمیل فاز نخست پارکینگ طبقاتی خیابان فرخی و اجرای فازهای دوم و سوم این طرح خبر داد.

"محمدرضا شفیعی" معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری نیز هوشمندسازی 40 تقاطع و پیگیری هوشمندسازی 30 تقاطع دیگر را از برنامه‎‎های این معاونت ذکر کرد.

به گفته وی، تاکنون سه دوربین کنترل سرعت در معابر شهر نصب شده و 20 دوربین دیگر نیز در شهر نصب خواهد شد.

وی از دیگر اقدامات این حوزه را انتخاب مشاور و نظارت بر اجرای تقاطع‎‎های غیرهمسطح شهر، مدیریت ترافیک هسته مرکزی شهر، ایجاد مسیر دوچرخه در معابر شهر و ایجاد ایستگاه‎‎های دوچرخه، ایجاد مسیرهای گذر عابر پیاده، مسیر ویژه معلولان و نابینایان و غیره برشمرد.

"سید ابوالفضل کشفی" مدیر منطقه یک شهرداری نیز از مساحت 4200 مترمربعی این منطقه به عنوان یکی از بزرگترین مناطق شهرداری یزد، مجموع اعتبارات عمرانی این منطقه را 12 میلیارد تومان اعلام کرد.

وی با بیان این که در حال حاضر قرارداد 95 درصد از طرح‎‎های عمرانی منطقه منعقد شده، از آغاز فعالیت اجرایی برخی از این طرح‌‌ها از سوی پیمانکاران مربوطه خبر داد.

 وی نگاه شهرداری در این منطقه را یک نگاه عدالت محور عنوان کرد و گفت: یکی از مهمترین اقدامات در این منطقه حدود 30 هزار متر مربع روکش آسفالت معابر محله قدیمی سیدالشهدا بوده است.

کشفی بزرگترین طرح شهرداری دررابطه با تملک و آزادسازی را مربوط به این منطقه یعنی بلوار ولایت از دورازه قران تا میدان دارالعباده ذکر کرد که نیازمند 13 میلیارد تومان اعتبار است.

"احمد خواجه منصوری" مدیر منطقه سه شهرداری هم با اشاره به وسعت سه هزار هکتاری و جمعیت 80 هزار نفری این منطقه، اعتبار این منطقه را 7.5 میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: پیاده رو سازی خیابان تیمسار فلاحی، بلوار جوادالائمه، بلوار دانشگاه و بلوار باهنر از اقدامات انجام شده این منطقه در سال جاری بوده است.

وی اجرای زیرسازی و آسفالت معابر منطقه با سه میلیارد تومان اعتبار را از دیگر این اقدامات برشمرد و از آغاز مرحله دوم این عملیات در هفته‎‎های آتی خبر داد.

سایت طلوع یزد هم به شرح ذیل خبر خود را از این نشست تنظیم نموده است:

به گزارش طلوع یزد به نقل از فارس،محمدرسول طهماسبی  با اشاره به اینکه آسفالت معابر به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی شهرداری یزد از اول امسال با جدیت آغاز شده است، اظهار داشت: در سال جاری بالغ بر ۵۵۰ هزار مترمربع آسفالت معابر در یزد انجام شده که برای آن تاکنون بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی در پاسخ به انتقاد خبرنگاری مبنی بر عدم رعایت توازن و عدالت در شهر یزد در زمینه اجرای طرح‌های پارک‌ها و فضای سبز بیان کرد: بر اساس طرح‌ها و پروژه‌هایی که هم‌اکنون در دست اجرا است، عدالت در این زمینه رعایت شده است.

این مسئول ادامه داد: برای پارک مهرآوران در سال‌های قبل ۴۰۰ میلیون تومان هزینه شده و امسال نیز ۶۰۰ میلیون تومان هزینه خواهد شد و با تکمیل آن، پارکی به قرینه پارک کوهستان در منطقه مهرآوران خواهیم داشت.

معاون فنی و عمرانی شهرداری یزد همچنین با اشاره به ساخت پارک کسنویه یادآور شد: کسنویه از محله‌های قدیمی و تاریخی شهر یزد است و با توجه به تپه‌هایی که در محل احداث پارک وجود دارد، به زودی شهروندان این منطقه شاهد یک پارک درون‌محله‌ای زیبا خواهند بود.

طهماسبی بیان کرد: پارک بزرگ شهر نیز یکی از پارک‌های یزد است که هر سال برای گسترش آن اعتبار گذاشته می‌شود و توسعه این پارک هر سال به تدریج و فاز به فاز انجام می‌گیرد.

وی همچنین با اشاره به پارک حسن‌آباد در یکی از مناطق محروم یزد نیز عنوان کرد: تکمیل این پارک امسال در دستور کار قرار گرفته و ۶۰۰ میلیون تومان نیز برای معابر این پارک، روشنایی و آسفالت راه‌های دسترسی آن در نظر گرفته شده و با توجه به اینکه درختکاری آن نیز از چند سال پیش انجام شده، امیدواریم ظرف ۲۰ روز آینده آماده بهره‌برداری باشد.

طهماسبی، یکی دیگر از پارک‌های سطح شهر یزد را نیز پارک طبیعت در منطقه کشتارگاه قدیم دانست و افزود: این پارک کمتر از سه ماه دیگر با هزینه‌ای بالغ بر ۶۰۰ میلیون تومان آماده بهره‌برداری خواهد بود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری یزد در بخش دیگری از سخنان خود، پیاده‌رو سازی در سطح شهر یزد را از اقدامات مهم عمرانی شهرداری یزد دانست و افزود: تاکنون ۱۸هزار مترمربع در نقاط مختلف شهر، پیاده‌روسازی انجام شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به یکی از پروژه‌هایی که از سال گذشته در دستور کار شهرداری یزد قرار گرفته است، بیان کرد: پروژه کتابخانه مرکزی یزد از سال پیش به شهرداری یزد واگذار شده و با اعتباری که برای این کتابخانه در نظر گرفته شده، کار محوطه‌سازی آن در حال اجراست.

طهماسبی همچنین به تشریح دیگر دیگر طرح‌های عمرانی شهرداری یزد از جمله ساماندهی بلوار فقیه خراسانی پرداخت و اظهار داشت: مجموعه امیرچخماق یزد نیز ساماندهی خواهد شد و اکنون اجرای این طرح در مرحله عقد قرارداد است.

وی در مورد پارکینگ طبقاتی خیابان فرخی یزد نیز افزود: فاز اول این پارکینگ تکمیل شده و فازهای دوم و سوم نیز در سال جاری اجرایی خواهد شد اما زمان دقیق بهره‌برداری از این پروژه مشخص نیست.

خبرگزاری ایرنای یزد نیز خبر خود از نشست خبری شهرداری را اینگنه بارگذاری نموده است:

به گزارش ایرنا سید علی مشتاقیون روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه این مسئله از دغدغه های مسوولان استان است و جای تامل دارد افزود: کلان شهرها پنج برابر شهر یزد در آمد دارند و به همین میزان هم هزینه می کنند.

وی با بیان اینکه شهرداری با این وضعیت با مشکل منابع روبروست اظهار کرد: روشهای معمول کافی نیست و به دنبال مشارکت سرمایه گذاران هستیم.

وی تصریح کرد: وقتی که پروژه ها و خدمات شهری از طریق سرمایه گذاران صورت گیرد برای شهروندان ارزش افزوده مناسب دارد.

مشتاقیون گفت:شهرداری، یکدستگاه دولتی نیست و تامین منابع مالی ان را باید خودش و با مشارکت شهروندان تامین کند.

*** زنده و پویا نگهداشتن بافت تاریخی از سیاستهای شهرداری است
شهردار ناحیه تاریخی یزد وسعت بافت تاریخی این شهر را 520 هکتار بیان کرد و گفت: یکی از سیاست های اصلی این شهرداری زنده و پویا نگهداشتن بافت تاریخی این شهر است.
سید محمود کشفی پور افزود: هم اکنون 10 میلیارد تومان اعتبار عمرانی برای این بخش اختصاص یافته و فعالیتهای خوبی در این منطقه شروع شده است.

وی بدنه سازی خیابان قیام، کف سازی و بدنه سازی کوچه های بافت یاد شده را از جمله اقدامات این شهرداری در سالجاری اعلام کرد و گفت: کف سازی بصورت سنگ فرش ، اجرفرش و متناسب با وضعیت بافت صورت می گیرد.

550 ***هزار مترمربع آسفالت معابر سطح شهر معاون فنی و عمرانی شهرداری یزد گفت: از اول سالجاری تاکنون 550 هزار مترمربع معابر سطح شهر با هزینه ای 10 میلیارد تومان آسفالت شده است.

محمد رسول طهماسبی ساخت پارک مهرآوران، احداث مخزن بتونی برای پساب یزد، احداث پارک طبیعت و مرمت خیابان مسجد جامع را از جمله اقدامات این معاونت بیان کرد و افزود: همچنین ساماندهی میدان امیرچقماق و ساخت ساختمان آتش نشانی در آزاد شهر از دیگر طرحهای در دست اجرای این بخش است.

وی با اشاره به تکمیل و مرمت کتابخانه مرکزی یزد گفت: این پروژه به مدت 20 سال در حال انجام بود که در سال گذشته به شهرداری واگذار شد.

طهماسبی با بیان اینکه 2.5 میلیارد تومان اعتبار برای پروژه یاد شده در نظر گرفته شده است افزود: به علت طولانی شدن پروژه باید تاسیسات داخلی ان تعویض شود.

*** چهار میلیارد تومان بودجه عمرانی شهردار آزادشهر یزد گفت: چهار میلیارد تومان برای بودجه عمرانی این منطقه در نظر گرفته شده که با استفاده از این اعتبار برخی پروژه ها آغاز شده است.

محمد علی سلمانی حفر چاه جذبی، زیرسازی چاه مجیدیه، پیاده روسازی بلوار اصلی آزادشهر و تکمیل خیابان شهید جوکار را از جمله این پروژه ها بیان کرد و افزود: فضای سبز در محله های مختلف آزادشهر در حال اجرا است.

سلمانی با بیان اینکه بیش از یکصد هزار نفر در منطقه آزادشهر ساکن هستند گفت: این جمعیت برای انجام امور خود ناچار به مراجعه به شهرداری منطقه سه یزد بودند اما با تدابیر اندیشیده شده شهرداری ناحیه آزادشهر از اول مردادماه سالجاری تاسیس شد.
***
تخصیص 13 میلیارد تومان به آزادسازی املاک در یزدشهردار منطقه یک یزد گفت: 13 میلیارد تومان برای پروژه های آزاد سازی املاک تخصیص یافته است.

سیدابوالفضل کشفی با اشاره به افزایش بودجه عمرانی این شهرداری در سال جاری نسبت به سال گذشته افزود: بخشی از این اعتبار به بازپیرایی پارک های درون محله ای، پیاده روسازی و ... و بخشی از آن نیز در اختیار سازمان های مرتبط با شهرداری است تا با استفاده از آن زیرسازی بلوارها و معابر اصلی انجام شود.

شهردار {مدیر} منطقه یک یزد اظهار کرد: هم اکنون 95 درصد از قراردادهای حوزه عمرانی شهرداری منطقه یک منعقد شده و پیمانکارها کار خود را در حوزه های مختلف از جمله بازپیرایی پارک ها، پیاده روسازی و دیگر فعالیت های عمرانی آغاز نموده اند.

وی با بیان اینکه نگاه ما در توزیع پروژه های عمرانی در محله های مختلف یزد، یک نگاه عدالت محور است افزود: تقریبا در همه محله های منطقه یک پروژه های اولویت دار عمرانی اجرایی شده است.

شهر یزد حدود 540 هزار نفر جمعیت دارد.

شایان ذکر اینکه گزارشهای تصویری این نشست هم در سایت های مختلف از جمله مهرطلبان   و ... بار گذاری شده است.

 همچنین مطالب مورد اشاره در این گزارش از سایت های مختلفی که در نشست مذکور حضور داشته اند و تا ساعت 13 روز پنجشنبه خبر را درج نموده اند اخذ شده است. 

البته ایسنا یزد هم خبر مذکور را به صورت مشروح در تاریخ 14 مرداد در ساعت 20:1:57 با عنوان  سرمایه‎‎گذاری سه هزار میلیاردی در شهر یزد  منعکس نموده  که درادامه اخبار سایت ذکر می شود.
 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.