مديرعامل سازمان آتش نشاني يزد از همايش دو روزه شناسايي مواد خطرناك براي اولين بار در استان يزد خبر داد

مديرعامل سازمان آتش نشاني يزد از همايش دو روزه شناسايي مواد خطرناك براي اولين بار در استان يزد خبر داد

اين همايش در روزهاي هيجدهم و نوزدهم مردادماه در سالن فرهنگسراي شهرداري يزد به منظور ارتقاء سطح علمي و عملي پرسنل سازمان آتش نشاني يزد و ساير شركت كنندگان در جهت رفع كاستي هاي شناسايي مواد خطرناك برگزار مي شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري يزد سيدعباس ميرشمسي مديرعامل سازمان، به هنگام آغاز همايش ضمن خوش آمدگويي به شركت كنندگان اظهار داشت : با توجه به رشد روز افزون جمعیت و گسترش صنعت و کارخانجات صنعتی كشور و تردد مقادير زيادي از مواد زائد سمی و خطرناک از طريق ناوگان باربري از استان عزيزمان، این موضوع باعث ایجاد نگرانی هایی در زمینه شناسايي و چگونگی نحوه دفع مواد زائد و جلوگیری از بروز مشکل براي امدادگرانمان در مواقع بحران شده است. به همین دلیل باید با نگرش خاص و دیدی اصولی بر نحوه شناسايي و جمع آوری و دفع این مواد نگریسته و راهکارهایی مفید در این زمینه ارائه شود.

 ميرشمسي افزود : دفع مواد زائد جامد با تکنیک حمل و نقل همواره بعنوان یک روش مطمئن مورد توجه جدی مدیران خدمات شهری قرار گرفته است. با این وجود به دلیل پتانسیل خطرزایی بالای آن در تصاعد گاز و خطرات ناشی از انفجار و آتش سوزی و از همه مهمتر اثرات بعدی که می تواند در محیط زیست ایجاد نماید همواره مورد توجه سازمانهای امدادي به خصوص سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري يزد قرار گرفته است. بنابراين تصميم بر اين شد در این همايش از سرفصلهاي آموزشي آشنايي :

  • با برچسب اطلاعات ايمني مواد شيميايي (MSDS)
  • آشنايي لوزي خطرات مواد
  • گروههاي كالاهاي خطرناك
  • وسايل حفاظت فردي در مقابله با مواد شيميايي
  • مقررات حمل و نقل كالاهاي خطرناك

به منظور ارتقاء سطح علمي و عملي پرسنل سازمان آتش نشاني يزد و ساير شركت كنندگان در جهت رفع كاستي هاي شناسايي مواد خطرناك زير نظر اساتيد مجرب خارج از استان مورد بحث و بررسي قرار دهيم .

 

 

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.