عملیات 125 جهت نجات مادر و فرزند از حفره عمیق

عملیات 125 جهت نجات مادر و فرزند از حفره عمیق

در پی واریز کردن پوکه قنات قدیمی و به دنبال آن  فروکش کردن  حیاط منزل در یکی از محلات قدیمی یزد، مادر 50 ساله به همراه فرزند 25 ساله در حفره  ایجاد شده سقوط کردند.

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري يزد ـ  محمد ميداني معاون عمليات سازمان كه در محل حضور داشت گفت : رخداد این حادثه رأس ساعت شانزده روز چهاردهم  اردیبهشت به مرکز فوریتهای 125 اطلاع رسانی مي شود كه در پي آن بلافاصله ستاد فرماندهي امدادگران ايستگاه  شماره پنج و شش را  با دو دستگاه خودرو به  خیابان انقلاب ـ کوچه شیخداد اعزام مي نمايد .

محمدرضا رحيمي رئيس ايستگاه شماره شش كه خود نيز فرماندهي عمليات را بر عهده گرفته بود در مورد اين عمليات گفت : نيرو هاي امدادي در بدو ورود به محل ، همزمان با اجراي عمليات ایمن سازی با استفاده از نصب نوار خطر، عمليات  امداد و نجات را آغاز مي كنند.

وي افزود : محل حادثه بسيار خطر آفرين بود و هر لحظه احتمال ريزش و مدفون شدن آن مادر و پسر وجود داشت لذا با تلاش مضاعف نيرو هاي امدادي موفق شديم  حادثه ديدگان را در كمترين زمان ممكن از عمق هفت متری به بیرون انتقال و با کمترین جراحات وارده به پرسنل اورژانس تحويل نمائيم .

میدانی در مورد اين حادثه گفت :  زير حياط منزل ، محل عبور قنات قديمي مي باشد، مادر خانواده در حال راه رفتن در حياط است كه يك دفعه زمين فروكش مي كند و مادر را مي بلعد،  بلافاصله فرزندش جهت کمک رسانی  به مادر اقدام مي كند که خود  نیز در اثر بی احتیاطی به داخل  حفره سقوط می نماید .

 

آدرس کوتاه :