شهردار یزد بر لزوم هم افزایی نهادهای فرهنگی و آموزشی استان در پیشبرد اهداف شبکه شهرهای یادگیرنده تاکید کرد

شهردار یزد بر لزوم هم افزایی نهادهای فرهنگی و آموزشی استان در پیشبرد اهداف شبکه شهرهای یادگیرنده تاکید کرد

شهردار شهر جهانی یزد در اولین نشست شورای راهبردی دفتر استانی کمیسیون ملی یونسکو – ایران در یزد بر لزوم هم افزایی نهادهای فرهنگی و آموزشی استان در پیشبرد اهداف شبکه شهرهای یادگیرنده تاکید کرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد – جمال الدین عزیزی از آغاز فعالیت اولین و تنها دفتر استانی کمیسیون ملی یونسکو کشور در یزد خبر داد و افزود: این دفتر با هدف تبادل تجربیات فعالان علمی، فرهنگی و اجتماعی استان و به میزبانی مرکز خلاقیت و فناوری های نوین شهری شهرداری یزد آغاز به کار نمود.

شهردار شهر جهانی یزد در اولین نشست شورای راهبردی دفتر استانی کمیسیون ملی یونسکو – ایران در یزد با اشاره به برنامه هایی که به طور جدی در این دفتر پیگیری و دنبال می شود، تصریح کرد: ثبت جهانی یزد یک رویداد بسیار مهم است که توسط یونسکو اتفاق افتاد و ارتباط و همکاری با نهادهای مختلف در این زمینه از مواردی است که به طور جدی در این دفتر پیگیری می شود.

عزیزی خاطر نشان کرد: اهدافی برای این دفتر توسط کمیسیون ملی یونسکو در ایران پیش بینی شده که تلاش ما جذب همکاری دستگاه ها و تشکل های مختلف برای دستیابی به این اهداف است.

وی با اشاره به اینکه یزد به تازگی لوح عضویت در شبکه جهانی شهرهای یاد گیرنده را نیز دریافت کرده است، افزود: راه اندازی این دفتر و دریافت این لوح دو اتفاق خوبی است که در تابستان امسال برای یزد رقم خورده و رسالت سنگینی را بر دوش ما گذاشته است.

شهردار یزد تاکید کرد: برنامه ما برای آینده این دفتر این است که وظایف دفتر در ارتباط با فعالیت‌هایی که مرتبط با کمیسیون است با فرآیندها و نهادهای مرتبط در داخل شهرداری، ارتباط موثر و مستقیم خود را پیدا کند.

عزیزی با بیان اینکه همکاری با نهادهای مرتبط با ثبت جهانی یزد از وظایفی است که به صورت جدی در این دفتر دنبال می‌کنیم، خاطرنشان کرد: همکاری و ارتباط مستقیم با نهادهای فرهنگی و آموزشی استان هم یکی دیگر از وظایفی است که در این حوزه در دستور کار دفتر قرار دارد.

وی افزود: الگوبرداری مناسبی از سایر دفاتر و سایر شهرهای دنیا در رابطه با انجام بهتر و بهینه اقداماتی که در راستای تشکیل این دفتر وجود دارد انجام می‌شود تا بتوانیم هرچه سریعتر به اهداف تعیین شده دست پیدا کنیم.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.