شهردار یزد بر لزوم جریان سازی خبرنگاران در حوزه مدیریت شهری تاکید کرد

شهردار یزد بر لزوم جریان سازی خبرنگاران در حوزه مدیریت شهری تاکید کرد

شهردار شهر جهانی یزد در مراسم جشن روز خبرنگار اظهار داشت: خبرنگاران در حوزه مدیریت شهری جریان سازی کنند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد – جمال الدین عزیزی مشارکت طلبی مردم را از جمله مهمترین وظایف خبرنگاران عنوان کرد و افزود: اصحاب رسانه در حوزه مدیریت شهری جریان سازی کنند.

شهردار شهر جهانی یزد اظهار داشت: خبرنگار به عنوان قشری آگاه و مسئول در قبال ملت، کشور، باورهای مردم، منافع ملی، اخلاق جامعه و بداخلاقی ها قلم می زند و این بار سنگین مسئولیت نه تنها برای او محدودیت نمی آفریند بلکه راه رسیدن به کمال را هموار و هموارتر می سازد و در نهایت به جایگاهی می رسد که جز رضایت حضرت حق را نمی بیند.

عزیزی یکی از رسالت‌های اصلی خبرنگاران را توسعه فرهنگ شهروندی دانست و افزود: در این راستا برنامه ریزی و تلاش‌های زیادی صورت گرفته است.
وی با اشاره به راه اندازی استودیو رادیو شهر و پخش از صدا و سیمای مرکزیزد، اضافه کرد: علاوه بر پخش نظرات مردمی، اقدامات شهرداری به اطلاع شهروندان می‌رساند.
شهردار یزد با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم برای ما اطلاع از خواسته‌های مردم است، افزود: در این زمینه خبرنگاران تلاش‌های بسیاری را انجام می‌دهند و بر اساس این خواسته‌ها برنامه‌‌ریزی‌های شهری صورت می‌گیرد.

عزیزی تصریح کرد: خبرنگاران می توانند در آگاهی بخشی جامعه با نشر اخبار صریح و صحیح بسیار اثر گذار باشند و در پیشبرد اهداف توسعه شهری و کسب درآمد پایدار عمل و همچنین در مشارکت طلبی شهروندان برای حفظ و نگهداری و زیبایی شهر و مدیریت مطلوب سطح شهر بسیار اثرگذار باشند.

وی تخصصی شدن خبرنگاران را یکی از اتفاقات خوب در حوزه رسانه دانست و تاکید کرد: رسانه ها خبرنگاران را به سمت تخصصی شدن هدایت کنند زیرا به طور قطع می توانند تاثیرگذاری بالاتری داشته باشند.

شهردار یزد با بیان اینکه شهرداری به دنبال تخصصی شدن فعالیت‌های رسانه‌های شهری در زمینه شهر و شهروندی است، تاکید کرد: باید تولید محتوای رسانه‌ها را به ذائقه مردم نزدیکتر و با لایه‌های مختلف مردم ارتباط پیدا کرد و ظرفیت‌های اقتصادی شهر را در زمینه گردشگری و کارآفرینی به خوبی تبیین کرد.

گزارش تصویری را از اینجا ببینید

آدرس کوتاه :