شهردار یزد بر لزوم استفاده بهینه از آب های گوراب سیل بند برای مقابله با بحران کم آبی تاکید کرد

شهردار یزد بر لزوم استفاده بهینه از آب های گوراب سیل بند برای مقابله با بحران کم آبی تاکید کرد

شهردار شهر جهانی یزد در مراسم کلنگ زنی آغاز احداث عملیات اجرایی احداث قطعه 4 سیل بند شهر با بیان اینکه یکی از وظایف شهرداری صیانت از شهروندان در مقابل بحران های طبیعی از جمله سیل است، بر لزوم استفاده بهینه از آب های گوراب سیل بند برای مقابله با بحران کم آبی تاکید کرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد – جمال الدین عزیزی صیانت از شهروندان در مقابل بحران های طبیعی از جمله سیل را یکی از وظایف شهرداری ها عنوان کرد و افزود: پروژه احداث عملیات اجرایی قطعه 4 سیل بند شهر یزد در فضایی خارج از محدوده شهر در 2 ماه آینده با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال توسط سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری یزد اجرا و به بهره برداری می رسد.

شهردار یزد گفت: هدف از احداث قطعه 4 سیل بند، جلوگیری از ورود سیل به شهر و خطرات ناشی از آن برای شهروندان است.

عزیزی بابیان اینکه در این پروژه 2 کار عمده انجام خواهد شد، افزود: یکی از اقدامات عملیات، احداث سیل بند با 38 هزار مترمکعب خاکریزی با ارتفاع 3.5 متر و بخش دیگر، ساماندهی فضای جلوی سیل بند می باشد که در گذشته به عنوان محل دفن نخاله بوده است تسطیح خواهد شد.

وی حجم عملیات خاکبرداری این پروژه را 94 هزار متر مکعب و به طول 280 متر و ارتفاع 3.5 متر با هدف مهار سیلاب عنوان و اظهار امیدواری کرد: با احداث این سیل بند بخش از خطراتی که سیل شهر را تهدید می کند مرتفع شود.

شهردار شهر جهانی یزد با اشاره به بحران کم آبی، تصریح کرد: با استفاده از روش های نوین، آب های جمع آوری شده در گوراب در زمان سیل برای آبیاری فضای سبز شهری مورد استفاده قرار گیرد.  

قطعه 4 سیل بند شهر یزد حد فاصل کوه دخمه و شرق کوه سنگ در جنوب غربی منطقه صفائیه و همچنین در جنوب اراضی دانشگاه یزد قرار دارد.

مراسم کلنگ زنی احداث قطعه 4 سیل بند شهر یزد با حضور عزیزی شهردار شهر جهانی یزد، سفید رئیس شورای اسلامی شهر، ابوترابی و جورابی اعضای شورا، دهقان معاون امور زیر بنایی و حمل و نقل شهری، فعالی معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی، آقایی معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری، کشفی مدیر منطقه دو شهرداری، خبیری رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری، صلواتی رئیس سازمان مدیریت آرامستان ها، رحیمدل رئیس سازمان مدیریت پسماند و همچنین مدیران و کارشناسان شهرداری یزد برگزار شد.

گزارش تصویری را از اینجا ببینید

آدرس کوتاه :