شهرداري يزد بالاترين امتياز را در زمينه آموزش، پژوهش و مطالعات در چهارمين نمايشگاه جامع مديريت شهري و دستاوردهاي شهرداريها – تهران كسب نمود

شهرداري يزد بالاترين امتياز را در زمينه آموزش، پژوهش و مطالعات در چهارمين نمايشگاه جامع مديريت شهري و دستاوردهاي شهرداريها – تهران كسب نمود

چهارمين نمايشگاه جامع مديريت شهري و دستاوردهاي شهرداريها از دوم تا پنجم اسفند ماه در تهران برگزار گرديد. در اين نمايشگاه كه حدودا 180شهرداري از سراسر كشور حضور داشتند، شهرداري يزد با حضور فعال و طبق نظر ارزيابان سازمان شهرداريها و دهياريهاي كشور، موفق به كسب سقف امتياز در زمينه آموزش، پژوهش و مطالعات گرديد.

محمدرضا پيرنيا قائم مقام شهردار و معاون برنامه‌ريزي و توسعه شهرداري يزد كسب اين افتخار را به مديران و كارشناسان خدوم شهرداري يزد تبريك و تهنيت گفته و تحقق اين مهم را مرهون تلاش و كوشش پرسنل خدوم شهرداري و جديت مديران و كارشناسان برنامه‌ريزي و توسعه دانست.

وي همچنين اظهار داشت واحد آموزش حوزه معاونت برنامه‌ريزي و توسعه در سال جاري با انجام نيازسنجي و تعيين اولويتهاي آموزشي، اقدام به برگزاري 324ساعت دوره آموزشي حضوري نظير برنامه‌ريزي و مديريت شهري، GIS، اصول و مباني منشور اخلاقي پاسخگويي، روشهاي سرمايه‌گذاري و تأمين مالي در شهرداريها و...، كارگاه‌هاي آموزشي مانند كارگاه‌هاي ارزيابي تأثيرات اجتماعي پروژه‌هاي توسعه‌اي، مديريت بحران، اصول بودجه‌نويسي و... و همچنين دوره‌هاي آموزشي مجازي از جمله مديريت دانش و يادگيري سازماني، مديريت استرس، مديريت زمان و مديريت تصميم‌گيري نموده است.

پيرنيا درخصوص پژوهش و مطالعات نيز به مواردي نظير شناسایی وظایف قابل واگذاری و تعیین الگوی برون‌سپاری آنها موضوع بند (ز) ماده 174 قانون برنامه پنجم توسعه کشور،  استقرار سیستم مدیریت دارایی‌های سرمایه‌ای شهرداری یزد، بررسی و شناخت اثرات آراء کمیسیون ماده 100 بر ساخت و ساز شهر یزد، بررسی سطح کفایت ایستگاه‌های آتش‌نشانی شهر یزد، ارزیابی و ارائه راهکارهای عملی جهت ارتقاء همکاری و مشارکت شهروندان در راستای بهبود اداره شهر، ساماندهی و توانمندسازی جوامع محلی جهت مقابله با سوانح و بلایای طبیعی، ارزیابی و ارائه راهکارهای عملی به‌منظور افزایش سرمایه‌گذاری و مشارکت در اجرای پروژه‌های شهرداری یزد، احصاء و ارتقاء فرایند صدور مجوزهای شهرداری یزد در خصوص زمین و ساختمان، احصاء و ارتقاء فرآیند برگزاری تشریفات قانونی انجام معاملات شهرداری یزد و سازمانهای وابسته و انجام مطالعات ترازیابی و شناخت تجارب موجود با هدف معرفی الگوهای مختلف بهره‌برداری از قراردادهای BOT اشاره نمود.

قائم مقام شهردار در خاتمه چنين بيان نمود كه رسالت معاونت برنامه‌ريزي و توسعه، انجام نظام‌مند فعاليتها و انطباق آنها با قوانين و مقررات موضوعه مي‌باشد. بر اين اساس شالوده موفقيت اين معاونت در اجراي موفق دوره‌هاي آموزشي و انجام خدمات مشاوره‌اي مؤثر را مي‌توان در طراحي و نظام‌مند كردن دستورالعملها، ساختار و فرآيندهاي مرتبط با اين حوزه دانست. طراحي ساختار تصميم‌گيري شورايي در قالب شوراي عالي برنامه‌ريزي، نظام‌نامه بودجه و ... نخستين گامهاي عملي معاونت برنامه‌ريزي و توسعه در اين خصوص بوده است و اميد مي‌رود تداوم اين فعاليتها، منجر به تحقق منويات مقام معظم رهبري و سياست‌هاي كلان دولت در زمينه ارتقاء سطح علمي و پژوهشي شهرداريها گردد.

معاونت برنامه‌ريزي و توسعه شهرداري يزد

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.