سفر هيأتي از شهر ياسبرين به يزد

سفر هيأتي از شهر ياسبرين به يزد

هيأت مجارستاني با تركيب هفت نفري از مسئولان وفعالان بخش صنعت شهر ياسبرين كه قرارداد خواهر خواندگي با شهريزد دارد با سرپرستي شهردار اين شهر كه نماينده پارلمان مجارستان نيز مي باشد طي روزهاي هفتم تا نهم آذرماه در سفر به يزد راهكارهاي تعامل هرچه بيشتر را بررسي مي كنند .

به گزارش روابط عمومي شهرداري يزد اين هيأت درروز چهار شنبه هفتم آذرماه با تركيب شش نفره اي متشكل از نماينده شوراي شهر ،‌ مسئولين امور اداري و مالي ، ‌محيط زيست ،‌ تجاري و يك نفر حقوقدان از شهرداري و رئيس يك شركت توليدي از شهر ياسپرين وارد يزد شدند .

گفتني است آقاي ژوزف گدئي رئيس اين هيأت كه شهردارشهر ياسبرين ونماينده پارلمان اين كشورمي باشد امروز پنجشنبه هشتم آذرماه وارد يزد شد .

در روز اول با حضور معاون برنامه ريزي و اداري مالي استانداري ، شماري از اعضاي شوراي اسلامي شهر و شهردار يزد مراسم استقبال از هيأت مجاري به انجام رسيد و در جلسه اي كه با حضور اعضاي شوراي اسلامي شهر يزد و فقيه خراساني معاون برنامه ريزي استاندار در محل هتل داد برگزار شد ، راهكارهاي تعامل و همكاريهاي دو جانبه مورد بحث و بررسي قرار گرفت .

در اين جلسه اظهار اميد واري شد بستر همكاري در زمينه هاي فرهنگي و اجتماعي و همچنين صنعتي و اقتصادي بين دو شهر فراهم گردد .

راهكارهاي شناسايي دو شهر هم از جمله موارد مطرح شده در اين جلسه بود به طوريكه هيأت مجاري با اشاره به علاقه مردم اين شهر كه از نسل مهاجراني مي باشند كه در سالهاي دوراز يزد به اين سرزمين مهاجرت كرده اند نسبت به شناسايي يزد و آثارفرهنگي ـ هنري آن و همچنين برقراري روابط اقتصادي دو جانبه ابراز تمايل كردند .

دراين نشست پيشنهادهايي از قبيل برپايي نمايشگاه دائمي صنايع يزد در ياسبرين و بالعكس و تشكيل كارگروههايي براي برقراري ارتباط بهتر داده شد .  

          همچنين در اين جلسه مباحثي در خصوص چگونگي شكل گيري و وظايف شوراهاي شهر مجارستان ذكر گرديد و خاطر نشان شد كه تعدادي از اعضاي شوراي شهر در مجارستان از طريق مردم و تعدادي ديگراز طريق حزب انتخاب مي شوند . 

گفتني است هزينه هاي شوراي هاي شهر در مجارستان به دو شكل دولتي و مردمي تأمين مي شود و ميزان سهم دولت در اين زمينه 65درصد و مابقي از طريق اخذ ماليات از بخشهاي صنعتي ،‌توريستي ،‌انبارها ،‌مجوزهاي ساختماني و ... كارسازي مي شود .

همچنين در روز اول اين سفر ،‌ هيأت مجاري از شهرك صنعتي و چند كارخانه اي كه توليدات آنها در زمينه هاي لاستيك ، چيني بهداشتي وكاشي است بازديد به عمل آوردند .

خاطر نشان مي شود از سال 1375هـ . ش طي قراردادي كه به امضاء شهرداران وقت يزد و ياسبرين رسيد دو شهر خواهر خوانده شدند .


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.