ساماندهي درياچه بوستان شهداء و بهره برداري از بوستانهاي انديشه و بينش

ساماندهي درياچه بوستان شهداء و بهره برداري از بوستانهاي انديشه و بينش

درروز پنجشنبه ششم ارديبهشت ماه همزمان با ميلاد با سعادت حضرت امام حسن عسكري (ع) پروژه هاي محوطه سازي و ساماندهي درياچه بوستان بزرگ شهداء و بوستانهاي انديشه و بينش با صرف هزينه اي بالغ بر سه ميليارد و 300 ميليون ريال به بهره برداري رسيد .

به گزارش روابط عمومي شهرداري يزد مراسم بهره برداري همزمان از پروژه ساماندهي درياچه بوستان بزرگ شهداء و بوستانهاي انديشه و بينش با حضور جمعي از اهالي ، اعضاي شوراي اسلامي شهر ،‌معاون امور عمراني استانداري ،‌شهردار يزد و شماري از مديران دواير وپرسنل شهرداري در روز ميلاد با سعادت امام يازدهم (ع) در محل بوستان بزرگ شهداء برگزار شد. 

گفتني است درياچه بوستان بزرگ شهداء با مساحت 5000 متر مربع ،‌حجم آبگيري 20هزار مترمكعب ، ميزان انتقال آب 30ليتر در ثانيه و 1800 مترلوله گذاري جهت انتقال آب و باهزينه اي معادل دو ميليارد و100 ميليون ريال به بهره برداري رسيده است .

 شايان ذكر است عمليات بهره برداري از اين درياچه شامل پياده رو سازي اطراف آن ،نرده كشي و‌جزيره مركزي بوده وكف اين درياچه نيز كه بالغ بر 800 ميليون ريال هزينه در بر داشته با ورق پلي تون پوشيده شده است .

همچنين به منظور ارتباط حاشيه درياچه با جزيره مركزي با صرف هزينه اي درحدود 50 ميليون ريال پُلي تعبيه گرديده كه دسترسي آن را تسهيل مي كند .علاوه بر اين قايقهاي بادي براي تفريح دردرياچه در نظر گرفته شده كه موردبهره برداري قرار گرفت .همزمان با بهره برداري اين پروژه بوستانهاي انديشه و بينش واقع در خيابان بينش صفائيه نيز افتتاح گرديد .

گفتني است بوستان انديشه با مساحت 5000 متر مربع و سنگفرش جاليز در حدود 2000 متر مربع با هزينه 250 ميليون ريال و بوستان بينش نيز با مساحت 5000 متر مربع و سنگفرش جاليز در حدود 1400 متر مربع با هزينه 150 ميليون ريال به بهره برداري رسيده است .

در اين مراسم همچنين اعضاي شوراي اسلامي شهر به پاس قدرداني از زحمات حاج مرتضي شايق شهردار يزد با اهداء لوح سپاس از وي تقدير و تشكر به عمل آوردند . 

آدرس کوتاه :