سازمان فرهنگی وتفریحی

سازمان فرهنگی وتفریحی
سرپرست سازمان
 

محمدرضا دشتی

 

 
 
تاريخچه سازمان
سازمان فرهنگي ،تفريحي در تاريخ 84/1/14 با هدف افزايش رفاه عمومي، نشاط اجتماعي وارتقاء سطح فرهنگ شهروندي تأسيس گرديه است.
در ابتدا:
به استناد ماده 84 قانون شهرداري و بند 15 ماده 71 قانون تشكلات،وظايف و انتخابات شوارهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/3/1 و با توجه به نامه شماره10476/4 مورخ 88/3/4 استانداري محترم يزد و ضمائم مربوطه،قانون شهرداري و سايرقوانين و مقرارت مربوطه بعنوان سازمان وابسته به شهرداري يزد اداره خواهدشد.
شروع به كار اين سازمان با اخذ موافقت و مجوزهاي قانوني وزارت محترم فرهنگ و ارشاد اسلامي،سازمان محترم تربيت بدني جمهوري اسلامي ايران و ساير مراجع قانوني ذيربط مي باشد.
سازمان با موضوع انجام امور فرهنگي و ورزشي و در چارچوب فعاليت و ماموريتهاي قانوني شهرداري در اين زمينه فعاليت خواهد نمود و داراي شخصيت حقوقي و استقلال مالي و طبق مقرارت مربوطه سازمان به صورت خودگردان و خودكفا اداره مي شود.
برخي فعاليت هاي سازمان:
1)پشتيباني تحقيقاتي،مطالعاتي و آموزشي فرهنگسراها و مراكزفرهنگي ،ورزشي شهرداري با هدف تامين نيازهاي مشترك آنها با رعايت مقرارت مروبط.
2)برنامه ريزي درراستاي ايجاد اماكن فرهنگي،ورزشي و هنري در نقاط مختلف شهر با سرمايه گذاري شهرداري يا بخش دولتي و خصوص با اخذ مجوز از مراجع قانوني ذيربط.
3)برنامه ريزي براي پر كردن اوقات فراغت شهروندان از طريق برپايي نمايشها-مسابقات،نمايشگاهها و كوهنوردي و موارد مشابه در پارك ها،اماكن و فضاهاي مناسب شهري با رعايت مقرارت مربوطه.
4)همكاري با سازمانها،نهادها،باشگاه و مجتمع هاي فرهنگي ورزشي مثل آموزش و پرورش،ارشاد اسلامي،حوزه هنري،صداوسيما و غيرو درتمامي زمينه هاي مرتبط با موضوع سازمان با رعايت مقررات مربوطه واخذمجوزلازم.
5)ارائه خدمات فرهنگي،ورزشي وآموزش هاي آزادعلمي و فرهنگي به عموم بويژه جوانان و نوجوانان و مبادرت به هرگونه فعاليت كه بتواند بنحوي در تحقيق فعاليت سازمان موثرباشد بااخذ مجوز از مراجع ذيربط.
6)وغيرو.....
 آدرس سازمان
يزد- ميدان آزادي- بلوار طالقاني - روبروي آزمايشگاه مركزي - طبقه فوقاني آتشنشاني - سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري يزد
تلفن هاي سازمان 6275068 و 6275069

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.