سازمان رفاهي تفريحي

سازمان رفاهي تفريحي

سرپرست سازمان

غلامرضا عسكري

 

«اهدف و وظایف سازمان»
بالا بردن بهره وری تأسیسات عمومی شهر و ایجاد زمینه های استفاده مطلوب و بهینه از تأسیسات مذکور نظیر پارک ها ، میادین ، باغ های عمومی ، باغ کودکان ، پارکینگ ، مستحدثات و نظایر آن به منظور افزایش رفاه عمومی.
سازمان برای نیل به اهداف مذکور با رعایت مقررات مربوطه اقدام به اجرای موضوعات و وظایف ذیل می نماید:
الف- ایجاد چشم انداز مطلوب از طریق زیباسازی به طرق زیر:
1/ الف- زیباسازی پارک ها و باغ های عمومی مانند رنگ آمیزی و تزئین و گل آرایی.
2/ الف- ساماندهی و طراحی معابر در پارک ها و باغ های عمومی.
3/ الف- آرایش و رنگ آمیزی و پیرایش جداول در معابر و پارک های عمومی.
4/ الف- طراحی و ساخت تندیس ها و یادمان ها در میادین و پارک ها در جهت تعظیم ارزش ها و شعائر مذهبی ، فرهنگی و ملی و همچنین در جهت تقریب حس زیبایی شناسی در شهروندان با رعایت مقررات مربوط.
5/ الف- طراحی و جانمایی و احداث نمازخانه در پارک ها ، باغ های عمومی و میادین عمومی و  کمر بندی های شهری.
6/ الف- طراحی و ساخت و ساز و نصب و بهسازی و بازسازی و نوسازی ایستگاه های اتوبوس با هدف تأمین رفاه مسافرین و شهروندان ضمن اهتمام کافی در زیبایی و هماهنگی آن ها با محیط.
7/ الف- طراحی و احداث سرویس های عمومی و بهداشتی پارک ها ، معابر ، میادین و نگهداری و تجهیز در بهترین وجه ممکن.
8/ الف- طراحی و ساماندهی میادین عمومی ، پارک ها و معابر و بلوارها از طریق اصلاح دسترسی ها برای معلولین ، تکمیل و اصلاح مبلمان شهری ، بهبود روشنایی ، تهیه وسایل رفاهی نظیر آبخوری ها ، زباله دانها ، میزهای پذیرایی ، محل های خوراک پزی ، تجهیز سکوهای استراحت و غیره.
9/الف- نظارت بر طراحی و اجرای روشنایی و ساماندهی آن در میادین و پارک ها و معابر عمومی.
10/ الف- طراحی و اجرای فواره ها ، آب نماها و نورپردازی آن و نظارت بر نورپردازی اماکن عمومی شهر در جهت زیباسازی فضاها.
11/ الف- طراحی و ساخت مبلمان شهری.
12/ الف- طراحی ، جانمایی، ساخت کیوسک ها و پانل های متحرک و قابل نصب موقت در معابر ، میادین ، پارک ها و واگذاری آن ها صرفاً در قالب اجاره محدود به زمان و یا محدود به مناسبت های مشخص نظیر برگزاری هفته های مختلف.
13/ الف- تهیه دستور العمل جهت طاق و نصرت و چراغانی و رنگ آمیزی در سطح شهر توسط بخش عمومی  و خصوصی و نظارت بر اجرای کامل آن.
14/الف- تهیه دستور العمل و نظارت در طراحی و اجراء نقاشی و رنگ آمیزی ، الصاق آگهی بر در و دیوار شهر.
15/ الف- تهیه دستور العمل و سیاست گذاری مناسب در جهت جلب مشارکت بخش خصوصی و عموم مردم در جهت زیباسازی شهر با تدوین و انتشار دستور العمل ها و پیشنهادها.
 
16/ الف- تشویق بخش خصوصی برای راه اندازی مؤسسات شستشو و رنگ آمیزی نمای ساختمان های مشرف به معابر و کمک به تشکیل آن ها.
17/ الف- تدوین مقررات مربوط به پاکسازی و شستشوی نماها و شیشه های ساختمان ها و تأسیسات و ابنیه های شهری و نظارت بر اجرای آن پس از تصویب در شورای شهر.
ب- ایجاد نظم و هماهنگی در نحوه و اجرای تبلیغات و تابلوهای شهری از طریق:
1/ب- تهیه و اجراء مقررات مربوط به نوشتن مطالب و یا الصاق هر نوع نوشته و آگهی و تابلو بر روی دیوارهای شهر با رعایت مقررات مربوط و موضوع انتشار آن برای اطلاع عمومی و نظارت بر اجراء آن پس از اخذ مصوبه.
2/ب- ساماندهی تابلوهای خدماتی اعم از پزشکی ، تجاری و غیره در سطح شهر.
3/ ب- طراحی و تهیه علائم و تابلوها و پانل های راهنمایی مورد نیاز در سطح شهر و همچنین نصب و نگهداری و ترمیم و تنظیف آن ها.
4/ ب- طراحی و تهیه و نصب تابلوها ، پانل ها و ماکت های تبلیغاتی در سطح شهر جهت واگذاری به بخش عمومی و خصوصی با رعایت ضوابط و مقررات ذیربط در قالب قرارداد.
ج- تدوین آیین نامه نامگذاری معابر ، میادین ، خیابان ها ، کوچه ها و کوی در حوزه شهری و همین طور تغییر نام آن ها در راستای توصیه های شورای عالی انقلاب فرهنگی و دیگر مقررات مربوط به آن و اجرای آن پس از اخذ مصوبه و (موضوع بند 27 ماده 55 قانون شهرداری ها).
د- تهیه نقشه راهنمای کامل و بهنگام شهر که در آن فواصل به کیلومتر و جای اماکن با درج نشانه ها به همراه کلید راهنمای استفاده از نقشه ، مشخص شده باشد و تکثیر و در اختیار شهروندان و مسافرین قرار دادن آن.
ه- پلاک کوبی اماکن و منازل و معابر و درختان واقع در سطح شهر (معابر و پارک ها).
ز- تعیین میادین و اماکن و تجهیز آن ها برای برگزاری روز بازارهای مختلف (مثل جمعه بازار کتاب) و غیره.
ح- ایجاد مراکز و محل هایی به منظور پر کردن مطلوب اوقات فراغت گروه های سنی مختلف در پارک ها و میادین و اماکن عمومی متعلق به شهرداری و استفاده بهینه از آن ها.
 
 

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.