رئیس شورای اسلامی شهر یزد خواستار توجه بیشتر مسئولان به بافت قدیم یزد شد

رئیس شورای اسلامی شهر یزد خواستار توجه بیشتر مسئولان به بافت قدیم یزد شد
 
    رئیس شورای اسلامی شهر یزد در گفتگوئی خواستار توجه بیشتر مسئولین کشوری به مسائل بافت قدیم یزد شد و از استاندار جدید خواست در تقسیم بودجه توجه بیشتری به یزد شود .
    به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری یزد شایق از استاندار جدید خواست که به بودجه شهر یزد توجه بیشتری شود.
   وی همچنین از مسئولین کشوری درخواست نمود همانگونه که به خشک شدن دریاچه ارومیه توجه دارند به مسائل بافت قدیم یزد هم توجه ویژه داشته باشند.
   عضو شورای اسلامی شهر یزد با ستودن عملکرد شهرداری در زمینه آسفالت گفت: هزینه آسفالت بسیار بالاست اما در سال 92، شهرداری در این زمینه بسیار خوب عمل کرده است.
   شایق اظهار داشت: درختکاری و نگه داری فضای سبز بسیار مشکل است اما امیدواریم بتوانیم در چهار سال آینده دو متر مربع به فضای سبز شهر یزد اضافه کنیم.
   مهندس مرتضی شایق گفت: بودجه سالجاری شهرداری به میزان بالای 150 میلیارد تومان تصویب شده که 60 درصد آن برای امور عمرانی و 40 درصد آن هم برای امور جاری هزینه می شود.
   رئیس شورای اسلامی شهر یزد خاطرنشان کرد: بر اساس این بودجه عملیات اجرائی چند پروژه شاخص از جمله سه راه حکیمیان، میدان حضرت ابوالفضل(ع) و میدان ابوذر آغاز شده در حالیکه پروژه سه راه حکیمیان 35 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
   نماینده دوره های اول، دوم و چهارم شورای اسلامی شهر یزد زیبا سازی و فضای سبز را از مهمترین اقدامات مورد نظر دانست و اظهار داشت: طراحی فازهای دیگر پارک های بزرگ شهر و کوهستان آغاز شده و همچنین پارک بزرگ 1700 هکتاری که در محدوده بخش مرکزی ایجاد می شود نیز در حال طراحی است.
   مرتضی شایق رسیدگی به امور بهداشتی، فرهنگی ، ورزشی، مذهبی و هماهنگی با مسئولین را از وظایف شوراها دانست و خاطرنشان کرد که ما حلقه بین مردم و مسئولین هستیم و وظایف ما فقط امور مربوط به شهرداریها نیست.
   رئیس شورای اسلامی شهر یزد ورودی های شهر و زیباسازی و مبلمان شهری را از جمله درخواستهای مردمی دانست.
روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری یزد
آدرس کوتاه :