رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد عنوان کرد: طرح جامع مدیریت پسماند اجرا می شود

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد عنوان کرد: طرح جامع مدیریت پسماند اجرا می شود

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد با بیان اینکه طرح جامع مدیریت پسماند اجرا می شود، گفت: مبلغ سه میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار از سوی شورای اسلامی شهر یزد برای اجرای این طرح تامین شده است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد - حمیدرضا رحیم دل گفت: برای اجرای طرح جامع مدیریت پسماند شهر یزد مبلغ سه میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار از سوی شورای اسلامی شهر و شهرداری یزد تامین شده است.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد افزود: طرح جامع شهر یکسری خدمات دارد که ما این خدمات را به مشاور تحویل می‌دهیم و مشاور بر اساس خدمات ارائه شده اقدامات لازم در زمینه مکان یابی دفع پسماندها، مکانیزاسیون ماشین آلات خدمات شهری و نیز بحث‌های مربوط به روش‌های پردازش و دفع در آن‌ها تعیین خواهد شد.

رحیمدل با بیان اینکه رسالت اصلی سازمان مدیریت پسماند کاهش تولید زباله است، تاکید کرد: باید علاوه بر فرهنگ سازی جهت کاهش تولید زباله‌ها در زمینه تفکیک زباله‌ها، از مبداء نیز فرهنگ سازی شود تا بتوانیم به سمت تبدیل یزد به شهر بدون زباله حرکت کنیم.

وی تصریح کرد: هرچند در هر کدام از شهر‌های شهرستان یزد یک محل برای دفع پسماند‌ها در نظر گرفته شده است، اما در تلاشیم که یک محل بهداشتی و مناسب برای دفع اصولی پسماند‌ها به صورت منطقه‌ای پیدا کنیم.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد افزود: در مجموع از شهر‌های یزد، حمیدیا، شاهدیه و بخش اکرم آباد به صورت روزانه ۳۳۰ تن پسماند خانگی تولید می‌شود.

آدرس کوتاه :