رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد عنوان کرد: ۴۷۰ برنامه ویژه‌ جشن بزرگ غدیر برگزار می شود

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد عنوان کرد: ۴۷۰ برنامه ویژه‌ جشن بزرگ غدیر برگزار می شود

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد از برگزاری ۳۱ عنوان و ۴۷۰ مورد برنامه ویژه‌ جشن بزرگ غدیر در یزد خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد - عباس ملازینلی در نشست خبری اعلام برنامه‌های دهه امامت و ولایت و جشن بزرگ روز غدیر اظهار داشت: این سازمان در زمان‌های مختلف سال اقدام به انجام برنامه‌های متعدد می‌کند.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد ایام نوروز، دهه کرامت، دهه امامت و ولایت و دهه فجر را از جمله شاخص‌ترین زمان‌ها در انجام برنامه‌های فرهنگی و هنری در سطح شهر دانست و عنوان کرد: علاوه بر این در زمان‌های دیگر هم برنامه‌های متعددی در سطح شهر برگزار می‌شود.

ملازینلی با بیان اینکه امسال پنجمین سالی است که برنامه‌های دهه امامت و ولایت به صورت منسجم تحت عنوان ستاد مبشر غدیر برگزار می‌شود، گفت: در این مدت خوشه‌های اجتماعی در حوزه‌های مختلف در محلات و مساجد ایجاد شده است و سازمان با این خوشه‌ها ارتباط و همکاری موثر و منسجمی دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون برنامه‌های این خوشه‌ها به صورت جدی مورد ارزیابی قرار نمی‌گرفت، تصریح کرد: امسال برنامه‌ریزی به این صورت است که به صورت دقیق بحث فعالیت این خوشه‌ها ارزیابی و از برترین‌ها تجلیل صورت گیرد.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد خاطرنشان کرد: عدم ایجاد مزاحمت برای مردم، جلوگیری از سر و صدای اضافه در مراسم‌ها، عدم ایجاد مشکل در تردد مردم از جمله اصلی‌ترین مسائلی است که در فرم ارزیابی مورد توجه قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین مواردی که در ارتباط با برنامه‌های دهه امامت و ولایت باید به آن توجه داشت، بحث زیبایی فضای شهری و عدم ریختن زباله در خیابان‌ها است، به همین دلیل این موضوع هم در ارزیابی به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته است.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد «یا علی، وَلایت ره سبز هدایت» را شعار برنامه‌های ستاد مبشر غدیر یزد دانست و گفت: 31 عنوان برنامه در ایام دهه امامت و ولایت یزد و در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، گردشگری و آموزش شهروندی و ورزشی برگزار می‌شود و در مجموع از این 31 عنوان، 470 برنامه اجرا می‌شود.

ملازینلی با تاکید بر اینکه جشن‌ها را با نگاه کاربردی مورد توجه قرار می‌دهیم، تصریح کرد: رسالت اجتماعی این سازمان علاوه بر افزایش نشاط اجتماعی، فعالیت در حوزه افزایش سطح مشارکت اجتماعی و آموزش شهروندی است.

وی افزود: مسابقه کتابخوانی از قدر تا غدیر، پرده‌خوانی چند‌رسانه‌ای غدیر، انتشار ویژه‌نامه غدیر، نشست خبری، پویش من ولایی‌ام، سرود خیابانی، ایستگاه سلامت، فضاسازی شهری، مسابقه حفظ آیات ولایت و مسابقه خطبه غدیر را از جمله برنامه‌هایی دانست که برای این ایام یزد در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد از دیگر برنامه های دهه ولایت و امامت را جشن ویژه شام قربان، برگزاری جشن‌های محله ای غدیر، جشن‌های بانوان غدیر، نشست سمن‌ها، برپایی ایستگاه سلامت، همایش دوچرخه‌سواری، جشنواره پرواز بادبادک‌ها، ورزش شامگاهی بانوان، غبارروبی گلزار شهدای خلدبرین، مسابقات ورزشی بومی محله‌ای و مسابقه ویژه کارمندان شهرداری و نیروهای مسلح معرفی کرد.

ملازینلی از برپایی 4 ایستگاه تخصصی غدیر با مشارکت آستان قدس رضوی خبر داد و گفت: این ایستگاه‌ها به گفتگو و بحث در ارتباط با مباحث غدیر می‌پردازد و علاوه بر آن در این ایستگاه‌ها، فعالیت‌های فرهنگی متعددی اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه بسیاری از محلات در مقاطع مختلف خود به خود اقدام به مبادرت جشن‌های مختلف می‌کنند که از جمله این موارد برگزاری جشن در سالروز ولادت ائمه معصومین(ع) است، گفت: در ارتباط با غدیر تا به الان 23 جشن برای برگزاری در محلات مختلف یزد در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد با اشاره به اینکه غدیر به عنوان عید سادات مشهور است، یکی از برنامه‌های این ایام را توزیع شال سبز بین کارکنان شهرداری یزد دانست و گفت: روز 28 مرداد ماه، همایش سادات در یزد برگزار می‌شود.

ملازینلی افزود: یکی از اصلی‌ترین برنامه‌هایی که امسال به صورت ویژه در نظر گرفته شده، با توجه به تاکید بسیار زیادی که به بحث اطعام در غدیر صورت گرفته، توجه به این موضوع است.

وی گفت: با توجه به اینکه ما امکان استفاده از منابع شهرداری در این راستا را نداریم، اقدام به مشارکت با بخش خصوصی در ارتباط با اطعام صورت گرفته و افرادی که می‌خواهند در این ایام اطعام بدهند، می‌توانند از این طریق نسبت به تهیه غذا اقدام و در بین افراد به ویژه نیازمندان توزیع کنند.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد خاطرنشان کرد: اقدام به شناسایی نیازمندان در سطح شهر شده و در صورتی که افراد تمایل داشته باشند غذا را در بین این افراد توزیع کنند، به آنها معرفی می‌شود تا بتوانند اقدام به توزیع کنند.

ملازینلی تصریح کرد: برگزاری جشن‌های محله ای غدیر، همایش دوچرخه سواری ، جشنواره پرواز بادبادک‌ها، مسابقات ورزشی بومی محله ای ، برپایی ایستگاه‌های تخصصی، ورزش صبحگاهی ویژه بانوان و آقایان، برپایی دسته شادی، شب شعر غدیر و اهداء شال سبز به سادات از دیگر برنامه‌های این ایام است.

وی افزود: برپایی بازارچه‌های خیریه، برگزاری پاتوق سرود در میدان امیرچقماق و اجرایی مسابقات حفظ آیات ولایت از دیگر برنامه ایام یاد شده است.

آدرس کوتاه :