رونمایی از پوستر هفدهمین کنگره بین المللی نهج البلاغه

رونمایی از پوستر هفدهمین کنگره بین المللی نهج البلاغه

شهرداری یزد که با همکاری بنیاد بین المللی نهج البلاغه در روزهای نهم و دهم مهرماه، هفدهمین کنگره بین المللی نهج البلاغه را با عنوان مدیریت و حکومت علوی برگزار خواهد کرد، با حضور معاون اموربین الملل و استانهای بنیاد نهج البلاغه، از پوستر کنگره رونمایی کرد.

   به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری یزد مراسم رونمایی از پوستر هفدهمین کنگره بین المللی نهج البلاغه که از سوی شهرداری یزد و با همکاری بنیاد بین المللی نهج البلاغه، نهم و دهم مهرماه در مسجد جامع یزد برگزار می شود با حضور دکتر افشین قریشی معاون امور بین الملل و استانهای بنیاد نهج البلاغه، دکتر محمد علی طالبی معاون سیاسی امنیتی استانداری یزد و دکتر محمد رضا ابویی رئیس بنیاد نهج البلاغه استان یزد در محل سالن جلسات شهرداری یزد به انجام رسید.

در مراسم رونمایی از پوستر این کنگره جعفر امین مقدم درخصوص ساختار سازمانی کنگره به شرح و تفصیل پرداخت و خاطرنشان کرد که این کنگره شروعی بر یک جریان و آغاز یک فعالیت جدی و عملی در مبحث مدیریت می باشد.

دبیرکل هفدهمین کنگره بین المللی نهج البلاغه همچنین با بیان اینکه کنگره مذکور با عنوان مدیریت و حکومت علوی، حکمرانی تعالی گرا و حق مدار برگزارمی شود، بر تفاوت آن با سایه کنگره ها تأکید نمود و اظهار داشت: این کنگره به فعالیت های عملی خواهد پرداخت و بیانیه پایانی نخواهد داشت.

امین مقدم از کمیته آموزش و کمیته بررسی عملکرد به عنوان آثار این کنگره یاد کرد که در یزد به عنوان پایلوت ، مدیریت علوی و مفاهیم نهج البلاغه آموزش داده می شود.

وی با اشاره به اینکه حکومت علوی، نقطه اوج و قله حق مداری می باشد گفت: شایسته است که وجه غالب، بلکه همه همت دانش پژوهان مدیریت و مدعیان اداره برتر، معطوف به شناخت مشخصات و ویژگیهای آن باشد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری یزد نیز در این مراسم اظهار داشت: نهج البلاغه آن طوریکه باید و شاید در جامعه جاری و سازی نیست و ما از این رنج می بریم.

دکتر محمد علی طالبی ادامه داد: اگر به قرآن به عنوان قانون کامل و جامع اعتقاد داریم نهج البلاغه به عنوان آیین نامه ای است که می توانیم برای آن در نظر بگیریم.

وی اظهار تأسف کرد که تا به حال در کشور ما، در حوزه قرآن و نهج البلاغه ، کارهای ما غیرکاربردی بوده و ما کمتر این تعالیم انسان ساز را در زندگی و سیاست، جاری می کنیم.

طالبی راز موفقیت این کنگره را در کاربردی کردن آن دانست و اظهار امیدواری نمود مجموعه ای مدون از تعالیم اسلامی که بتواند دستور العمل اجرایی برای جامعه و نهادهای مدنی باشد به مردم ارائه دهیم.

شهردار یزد نیز در این مراسم اظهار امیدواری کرد با نشر فرهنگ علوی در خانواده ها و شهروندان بتوانیم در کشور و در سطح بین المللی اقدامی انجام دهیم.

معاون امور بین الملل و استانهای بنیاد بین المللی نهج البلاغه هم با اشاره به مدیریت علوی به عنوان موضوع کنگره تأکید نمود:  کاربردی کردن نهج البلاغه ، زمانی تحقق می یابد که متفکرانه به آن نگاه کنیم.

افشین قریشی با بیان اینکه در این کنگره سوگند نامه مدیران تدوین خواهد شد، مدیر را در برابر خدا و مردم پاسخگو دانست.

وی گفت: در نظر است از کشورهای ایتالیا، اتریش، فرانسه، آلمان، ترکیه و آلبانی نیز میهمانانی جهت شرکت در این کنگره دعوت شوند.

در مراسم رونمایی از پوستر هفدهمین کنگره بین المللی نهج البلاغه که رئیس شورای اسلامی شهر یزد ، مدیران عامل سازمانهای زیرمجموعه معاونت خدمات شهری و تعدادی از مدیران شهری و استانی حضور داشتند، آخرین مهلت ارسال مقالات 30 تیر ماه و زمان اعلام نتایج داوری را 30 مرداد ماه 94 اعلام نمودند و همچنین مهلت ثبت نام شرکت در کنگره از یکم الی سی ام شهریور ماه سالجاری بیان شد.

علاوه بر این سایت کنگره که به چهار زبان فارسی، عربی، فرانسه و انگلیسی فعالیت خواهد کرد به آدرس www.nbcong.ir در دسترس می باشد.

شایان ذکر اینکه حکمرانی تعالی گرا در عرصه عمومی، علم و فناوری در جامعه تعالی گرا و حق مدار علوی، بیت المال و مدیریت مالیه عمومی در حکمرانی حق مدار علوی، رابطه رهبر و آحاد جامعه در حکمرانی تعالی گرا و حق مدار علوی، آینده حکمرانی و تصویر حکمرانی خوب در پرتو نهج البلاغه، هنر سالم و حکمرانی اخلاق و تعالی گرا، نقش ها، اقشار و طبقات اجتماعی در حکومت حق مدار علوی ، وظایف حکومت تعالی و حق مدار علوی در برابر خانواده و ابعاد توسعه پژوهشی و دانش درباره حکومت تعالی گرا و حق مدار علوی از محورهای کنگره مذکور معرفی شده است.

 

 

آدرس کوتاه :