خبر تکمیلی - برگزاری سومین نشست هم اندیشی سازمانهای تاکسیرانی

خبر تکمیلی - برگزاری سومین نشست هم اندیشی سازمانهای تاکسیرانی

برگزاری سومین نشست هم اندیشی مدیران عامل سازمان های تاکسیرانی مرکز و جنوب کشور در یزد

در سومین نشست هم اندیشی مدیران عامل سازمان های تاکسیرانی مرکز و جنوب کشور، مصوبه هیئت دولت مبنی بر واگذاری صدور پروانه کسب در امور مربوط به آژانس های حمل و نقل عمومی بار و مسافر درون شهری به شهرداریها اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری یزد سومین نشست هم اندیشی مدیران عامل سازمان های تاکسیرانی شهرهای مرکز و جنوب کشور به میزبانی یزد برگزار شد.

یکنواخت سازی اساسنامه ها، عملکرد کمیته های انضباطی و ایجاد وحدت رویه در شیوه های اجرائی آن و همچنین هدفمند سازی ناوگان تاکسیرانی از جمله موارد دستور کار این جلسه بود.

همچنین در این جلسه مصوبه هیئت دولت مبنی بر واگذاری صدور پروانه کسب در امور مربوط به آژانس های حمل و نقل عمومی بار و مسافر درون شهری به شهرداریها نیز که در جلسه بعد از ظهر یکشنبه سیزدهم اردیبهشت به تصویب رسید مطرح شد.

شیخ عباس زارع در این نشست خاطرنشان کرد سازمان تاکسیرانی می تواند بسیار مفید و مؤثر باشد به شرط اینکه کار کارشناسی در این حوزه انجام شود.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد همچنین خواستار حمایت مالی، معنوی و فرهنگی از تاکسیرانی شد.

وی آموزش رانندگان تاکسی را ضروری دانست و احکام اولیه دین، مسائل سیاسی و اخلاقی را از جمله موضوعهایی معرفی نمود که می تواند به آنها آموزش داده شود.

زارع همچنین از تهیه چهار هزار لباس متحدالشکل برای رانندگان تاکسی شهر یزد خبر داد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری یزد هم در این نشست گزارشی از عملکرد سازمان در زمینه های تشکیل کمیته فنی، هوشمندسازی، تأسیس تاکسی گردشگری، نوسازی ناوگان، انتخاب نمایندگان تاکسیرانی، استاندارد سازی کپسول های CNG ، ساماندهی اشیاء گمشده ، برگزاری کلاسهای آموزش زبان انگلیسی برای رانندگان، عیادت از رانندگان تاکسی و بررسی مشکلات آنها و سرویس مدارس ارائه کرد.

فراکسیون سازمان تاکسیرانی شهرهای مرکز و جنوب کشور استانهای اصفهان ، چهار محال و بختیاری ، کرمان ، کهکیلویه و بویر احمد ، فارس، قم، لرستان، مرکزی، هرمزگان و یزد را شامل می شود.

 

آدرس کوتاه :