حضور خادمین حضرت معصومه(س) در صحن علنی شورای اسلامی شهر یزد

حضور خادمین حضرت معصومه(س) در صحن علنی شورای اسلامی شهر یزد

دویست و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد با حضور محمد رضا عظیمی زاده شهردار و امینی مقدم معاون خدمات شهری شهرداری و با سخنان حجت الاسلام شیخ عباس زارع رئیس شورای اسلامی شهر یزد پیرامون دهه كرامت و برکات این هفته مبارک آغاز شد.

به گزارش سخنگو وروابط عمومی شورای اسلامی شهر یزد- شایق دیگر عضو شورای اسلامی شهر یزد هم با تبریک دهه كرامت و گرامیداشت روز آزادگان به طرح خیابان مسجد جامع اشاره کرد وافزود: اجرای عملیات عمرانی در این خیابان نارضایتی مردم را دربرداشته است و در امیر چقماق هم همین نارضایتی شهروندان مشاهده می شود که اینگونه طرح ها باید با طرح در شورای اسلامی شهر آغاز گردد تا اینگونه مشکلات برای مردم ایجاد نشود.

در ادامه این جلسه پیرامون جرایم کمیسون ماده صد و تخفیفات جرایم بین اعضا مباحث مهم و مفیدی مطرح شد که موافقان و مخالفان به ترتیب نظرات خود را اعلام کردند.

حجت الاسلام حمید رضا مطهریان سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد با اعلام اینکه تخفیف برای کسانی که بصورت نقدی جرایم کمیسون ماده صد را پرداخت میکنند لحاظ نمی شود افزود: برای پرداخت جرایم به صورت قسطی 15 درصد افزایش را لحاظ می کنند اما برای پرداخت نقدی تخفیف قائل نمی شود.

پاکنژاد دیگر عضو شورای اسلامی شهر یزد هم با اشاره به اینکه فرایند صدور پروانه ساخت و ساز در شهرداری بصورت پیچیده انجام می شود از شهردار خواست تا شرایط مساعد برای صدور پروانه فراهم شود تا هم ساختمانها مقاوم باشد و هم مردم راحتر بتوانند کار ساخت وساز را انجام دهند و کمتر پرونده ای به کمیسيون ماده100 برسد.

همچنین در ادامه پیرامون راه اندازی کارخانه کمپوست مباحثی مطرح شد که امینی مقدم معاون خدمات شهری شهرداری ضمن ارائه گزارشی پیرامون فرایند بستن قرارداد با سرمایه گزار گفت: قراردادهای اولیه در حوزه خدمات انجام وبه مشارکتها ارجاع داده شده است كه انشاالله به زودی این کارخانه راه اندازی خواهد شد.

خادمین حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) که به مناسبت دهه کرامت به یزد سفر کرده اند چند دقیقه ای مهمان اعضای شورای اسلامی شهر یزد بودند که این مراسم با مداحي درباره حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) در صحن علنی شورا همراه بود و سپس پرچم حرم آن عزيز ارج نهاده شد و حاضران خود را به آن متبرك نمودند..

در پايان از محمود رهبران هنرمند خطاط بين المللي كه در كشور الجزاير حائز نفر اول جهان اسلام گرديده است، تجليل به عمل آمد . ضمناً ايشان در اين جلسه از مسئولين شهر و استان خواست تا در راستاي ارج نهادن به هنرمندان از جمله مرحوم آذريزدي كه مورد توجه عام وخاص مي باشند اقدامات موثري در خصوص محل دفن ايشان انجام شود.

 

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.