جلسه مشترک معاون خدمات شهری شهرداری یزد با مدیر کل سازمان حفاظت محیط زیست استان جهت راه اندازی مرکز پایش محیط زیست

جلسه مشترک معاون خدمات شهری شهرداری یزد با مدیر کل سازمان حفاظت محیط زیست استان جهت راه اندازی مرکز پایش محیط زیست

به گزارش معاونت خدمات شهری شهرداری یزد، جلسه مشترک راه اندازی مرکز پایش محیط زیست با حضور معاون خدمات شهری شهرداری یزد در اداره کل حفاظت محیط زیست استان  برگزار شد.

جعفر امین مقدم در این جلسه با اشاره به تهدیدات جدی آلودگی های محیط زیست در محیط شهری، اذعان داشت در کلانشهرها و برخی از مراکز استانهای کشور، معاونت خدمات شهری به معاونت اجرائی و محیط زیست تغییر عنوان داده است و یکی از رویکرد فعلی شهرداری یزد نیز مبحث محیط زیست می باشد.

وی اذعان داشت با توجه به اینکه عملکرد برخی از سازمانهای تابعه معاونت خدمات شهری همچون مدیریت پسماند در حوزه محیط زیست می باشد، لذا محیط زیست به یک استراتژی طولانی مدت تبدیل شده است. شهرداری یزد نیز به عنوان یکی از اصلی ترین سازمان های اجرائی شهر یزد، به مقوله محیط زیست توجه ویژه ای دارد و در این راستای حفظ محیط زیست اهتمام ویژه ای دارد.

معاون خدمات شهری شهرداری یزد در این دیدار خاطر نشان کرد: در  طی سال گذشته  تفاهم نامه همکاری مابین مجمع مشورتی روسای شورای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان ها و سازمان حفاظت محیط زیست کشور امضا گردیده و برای اجراء به شهرداری ها ابلاغ گردیده است. موضوع اصلی این تفاهم نامه ایجاد، فعالیت، بسط و توسعه مراکز کنترل و پایش محیط زیست می باشد که اهدافی چون اعمال مدیریت یکپارچه، بهنگام و موثر در عرصه رصد و نظارت بر وضعیت آلاینده ها، تحلیل و اطلاع رسانی در زمینه پایش کمی و کیفی آلاینده های محیط زیست و مباحث مربوط به آموزش و پژوهش را دنبال می نماید و لذا شهرداری های مراکز استانها به عنوان بدنه اجرائی شهر ها، حمایت مالی این مراکز را برعهده دارند.  

وی همچنین افزود: مرکز پایش محیط زیست دارای کارکرد های گوناگونی اعم از سنجش آلودگی هوا، صوت، خاک، آب و .... می باشد و در راستای اجرائی شدن آن، شهرداری یزد آمادگی همکاری های لازم را دارد.

 سادات موسوی نیز در این دیدار با اشاره به وضعیت آلودگی های محیط زیست در استان و شهر یزد، افزود: حضور پیشگامانه شهرداری یزد برای ایجاد و راه اندازی مرکز پایش محیط زیست امری شایسته تقدیر است.

مدیر کل محیط زیست استان یزد، راه اندازی این مرکز را نیازمند بررسی های کارشناسی دانست و افزود: بایستی کارگروهی مشترک از کارشناسان شهرداری و اداره کل محیط زیست تشکیل گردد تا گامهای اولیه برای راه اندازی یک مرکز پایش در خور استان یزد برداشته شود. وی همچنین تلفیق نظرات کارشناسی اداره کل محیط زیست را در حوزه های مدیریت شهری خواستار گردید.

گفتنی است در این جلسه  کوچک زاده،  معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست و کارشناسان معاونت خدمات شهری شهرداری یزد حضور داشتند.

 

آدرس کوتاه :