تولید روزانه 300 تن زباله در شهر یزد

تولید روزانه 300 تن زباله در شهر یزد
 
در حالیکه روزانه 300 تن زباله در شهر یزد تولید می شود اگر شهروندان به تفکیک از مبدأ زباله توجه کنند حجم زباله ها کاهش پیدا کرده وصرفه جوئی هزینه های آن در کارهای دیگر مصرف می شود.
      به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری یزد مهندس حسین صالحیان گفت: روزانه بیش از 300 تن زباله در شهر یزد تولید می شود که هم تهدید است و هم فرصت.
     مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد ادامه داد از این رو تهدید می باشد که باید به موقع جمع آوری شود تا اثرات مخرب زیست محیطی نداشته باشد و از طرف دیگر یک فرصت است چونکه در زباله ها اقلامی وجود دارد که شهروندان بی مهابا آنها را رها می کنند اما اگر در مبدأ تفکیک کنند حجم زباله ها کاهش پیدا می کند و در نهایت مبالغی که باید صرف جمع آوری آن شود در کارهای دیگر هزینه می شود.
   وی کاغذ، پلاستیک، شیشه، ظروف یکبار مصرف، قوطی های کنسرو و انواع ظروف نوشابه را از انواع          زباله های خشک دانست که می توانند بازیافت و به چرخه اقتصاد برگردند.
    مهندس صالحیان پارک های اطهر، آزادگان، وحشی بافقی و خیابانهای فهادان و مسکن را به عنوان محلهایی معرفی کرد که ایستگاههای جمع آوری زباله خشک در آنها ایجاد شده و شهروندان می توانند زباله های خشک خود را در این مکانها تحویل دهند و به جای آن مواد شوینده به نسبت وزن پسماندهایشان دریافت نمایند.
    مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری یزد تأکید کرد شهروندان به شرکت های بومی و ایرانی برای تحویل پسماندهای خشک اعتماد کنند و با تحویل زباله ها به این افراد از سوء استفاده برخی اتباع بیگانه و افراد غیر بومی که با یک ماشین در محلات و کوچه ها وارد می شوند و حتی برخی شهروندان اجازه می دهند که داخل خانه ها شوند جلوگیری کنند.
   مهندس حسین صالحیان همچنین با بیان اثرات سوء نگهداری نان در پلاستیک از توزیع دستمال نان از سوی سازمان مدیریت پسماند خبر داد.
   وی با اشاره به پسماندهای ساختمانی همکاری بیشتر مردم را در این زمینه خواستار شد و خاطرنشان کرد قبل از ریختن این پسماندها با یک تماس تلفنی سازمان را در جریان قرار دهید تا برای حمل آنها ماشین اعزام شود و این کار با قیمت مناسب به سرانجام برسد.
   مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شماره تلفن 6232334 که شبانه روزی پاسخگوی شهروندان است را جهت ارتباط با سازمان اعلام کرد.
 صالحیان علاوه بر این بر به موقع بیرون گذاشتن زباله ها سفارش نمود.
 
روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری یزد
آدرس کوتاه :