بهره برداری از اولین پارک آموزشی ترافیک یزد

بهره برداری از اولین پارک آموزشی ترافیک یزد


به منظور ترویج فرهنگ ترافیک، اولین پارک آموزش ترافیک شهر یزد در زمینی به مساحت چهار هکتار و صرف هزینه ای بالغ بر چهار میلیارد و 600 میلیون ریال در موقعیت چهارراه فضای سبز و جنب بوستان شهدا مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری یزد اولین پارک آموزش ترافیک شهر یزد به مساحت 3/2 هکتار دارای طرح و نقشه مصوب در زمینی به مساحت چهار هکتار و با صرف هزینه ای به میزان چهار میلیارد و 600 میلیون ریال با هدف ترویج فرهنگ ترافیک بین کودکان، جوانان و رانندگان متخلف در محل چهارراه فضای سبز و جنب پارک شهدا به بهره برداری رسید.
خاطرنشان می شود در این پارک پیاده کردن سایت پلان و طرح یک میلیارد و 600 میلیون ریال، حصار کشی محدوده پارک آموزشی 600 میلیون ریال، احداث سایبان 200 میلیون ریال، احداث ساختمان پیش ساخته به مساحت 180 متر مربع 700 میلیون ریال و نصب تابلوها، علائم ترافیکی، خط کشی ها و موتورهای آموزشی یک میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه در بر داشته است.
گفتنی است 1950 متر مکعب شفته ریزی، 355 متر مکعب بتن ریزی، 4000 متر نصب سنگ جدول، 4000 متر مربع جالیز فرش پیاده روها، 5000 متر مربع زیرسازی و آسفالت معابر، 1500 مترمکعب خاکبرداری و 2000 متر مکعب خاکریزی و 100 عدد نصب تابلو و علائم از عمده ترین فعالیت انجام شده در این پارک می باشد.
مهندس میروکیلی در مراسم بهره برداری از پارک آموزش ترافیک خدمت به بندگان خدا را برترین کار درنظر پروردگار عنوان کرد و تاکید نمود که از این افتخار به خود می بالیم و تا فرصت هست تمام تلاش مان را به کار می گیریم.
شهردار یزد با اشاره به اصلاح هندسی 63 تقاطع همسطح و غیرهمسطح در شهر یزد که هزینه ای بالغ بر 500 میلیارد ریال در بر داشته است، از تأثیر مناسب سازی مسیرها و کاهش تلفات جانی تصادفات خبر داد.
وی گفت با اتمام پروژه فیبر نوری در سطح شهر 24 تقاطع به نظارت تصویری مجهز می شوند که در حال حاضر نُه تقاطع تجهیز شده و با این روند به سمت مدیریت الکترونیکی و هوشمند ترافیک پیش خواهیم رفت.
سید علی محمد میرحسینی نائب رئیس شورای اسلامی شهر یزد نیز با اشاره به راه اندازی پارک آموزشی ترافیک خاطرنشان نمود که آموزش باید توأم با انگیزش باشد و اگر این طور بود موفق خواهیم شد.
وی گفت : باید نگاه ما در آموزش ترافیک به بیست سال آینده و بر مبنای پیاده روی و شهرهای عریان ترافیکی یعنی شهر بدون تابلوهای ترافیکی باشد.
میرحسینی اظهار امیدواری کرد در پارک آموزش ترافیک علم و عمل توامان باشد تا انشاءا... بتوانیم در مجموع تلفات را کاهش دهیم.
روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری یزد
 
آدرس کوتاه :