برگزاری اولین جشنواره ساخت المانهای نوروزی و هفت سین شهری در باغ جهانی دولت آباد

برگزاری اولین جشنواره ساخت المانهای نوروزی و هفت سین شهری در باغ جهانی دولت آباد

اولین جشنواره المانهای نوروزی و هفت سین شهری با حضور پروفسور فلامکی، اولین چهره ماندگار هنر و معماری در کشور، در روز هفتم اسفند ماه در محل باغ جهانی دولت آباد آغاز شده و تا روز یازدهم اسفند نیز ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری یزد اولین جشنواره ساخت المانهای نوروزی و هفت سین شهری در روزهای هفتم تا یازدهم اسفندماه، با  حضور 25 تیم از دانشجویان، فعالان در عرصه هنر،  معماری و طراحی در محل باغ دولت آباد در حال برگزاری است.

معاون خدمات شهری یزد در مراسم افتتاحیه جشنواره ساخت المانهای نوروزی و هفت سین شهری در باغ جهانی دولت آباد اذعان داشت: برگزاری چنین جشنواره هایی نیاز امروز یزد می باشد و بایستی از ظرفیت های موجود استفاده نمود.

جعفر امین مقدم افزود: یکی از اهداف برگزاری این جشنواره، استفاده از ایده ها و نظرات متفکران و صاحب نظران و شهروندان یزدی می باشد و هدف بعدی آن آماده سازی شهر برای استقبال از نوروز است.

شهردار یزد نیز در افتتاحیه این مراسم با تأکید براستفاده از ظرفیت جشنواره مذکورگفت:  شهرداری از طرح های برتر، برای تولید و نصب در سطح شهر حمایت می کند.

مدیر کل اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و رئیس ستاد تسهیلات سفر استان یزد نیز، برگزاری چنین جشنواره فاخری را کم­نظیر خواند و اظهار داشت: برای حفظ میراث پیشینیان و بهبود فضای شهری، از ایده های افراد خلاق بهره برد و این جشنواره زمینه ساز این امر است.

پروفسور فلامکی، چهره ماندگار هنر و معماری  ایران و استاد تمام دانشگاه تهران، که به عنوان میهمان ویژه، در افتاحیه جشنواره حضور داشت، برگزاری چنین جشنواره ای را به عنوان یک فرصت تلقی نمود و افزود برگزاری چنین جشنواره ای، گویای این است که  مدیران شهری یزد در پی فرصت سازی برای بروز ایده ها و شکوفایی استعدادهای نهفته می باشند.

مراسم افتتاحیه این جشنواره با حضور مدیران ارشد استان، اعضای شورای اسلامی شهر یزد و ... برگزار شد.

 

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.