برپایی سومین نشست مشترک معاونین خدمات شهری کلانشهرها و مراکز استانها به میزبانی شهرداری یزد

برپایی سومین نشست مشترک معاونین خدمات شهری کلانشهرها و مراکز استانها به میزبانی شهرداری یزد

سومین نشست مشترک معاونین خدمات شهری کلانشهرها و مراکز استانها در تاریخ بیست و یکم اردیبهشت ماه با حضور مدیر فنی عمرانی و خدمات شهری وزارت کشور، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، اعضای شورای اسلامی شهر، شهرداریزد و معاونان خدمات شهری کلانشهرها و مراکز استانها،  به میزبانی معاونت خدمات شهری شهرداری یزد آغاز شد.

  به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری یزد آیت ا... ناصری در مراسم افتتاح سومین نشست مشترک معاونین خدمات شهری کلانشهرها و مراکز استانها که در روز بیست و یکم اردیبهشت ماه آغاز شد، تأکید نمود: مسئولان خدمات شهری باید دارای ذوق و سلیقه، همت بلند و تجربه باشند.

امام جمعه یزد در این نشست که دکتر احمدی مدیر فنی عمرانی و خدمات شهری وزارت کشور، معاون امور هماهنگی استانداری، اعضای شورای اسلامی شهر، شهرداریزد و میهمانانی از وزارت کشور و شهرداریهای استانهای مختلف حضور داشتند سبک اجرای طرحهای شهری را در بینش مردم مؤثر دانست و بر نوآوری در طراحی و ظاهر شهرها تأکید کرد.

نماینده ولی فقیه همچنین افزود: یکی از خدمات مهم این است که چه جیزهایی را باید در منظر مردم قرار دهیم و این طرحها چه چیزی را به مردم القاء می کند.

آیت ا... ناصری در این نشست دو روزه که تا بیست و دوم اردیبهشت ماه ادامه دارد، با اشاره به اوضاع کشور یمن خاطرنشان کرد: ایران نیرویی در یمن ندارد اما آنها تأثیر پذر از سبک نظام جمهوری اسلامی هستند.

امام جمعه یزد گفت: مکتب اهل بیت، مکتب اعتدال ، مقاومت و ایستادگی است و افراط و تفریط در آن راه ندارد.

وی اظهار داشت: برای خدمت به مردم باید کمر همت بست و خالصانه برای خدا کار کرد.

آیت ا... ناصری تأکید کرد: هر چه شهرها و کشور پیشرفت کند و رشد مردمی بیشتر باشد عظمت اسلام ، انقلاب و دین و مکتب اهل بیت است.

مدیر فنی عمرانی و خدمات شهری وزارت کشور نیز در این نشست هدف از برگزاری آن را تبادل تجربیات دانست و بر الزام به روز رسانی قوانین شهرداریها تأکید کرد.

دکتر احمدی خاطرنشان کرد دولت در حوزه های آتشنشانی و پسماند، مواردی را به تصویب رسانده و مصوباتی نیز در حوزه فضای سبز شهری در دستور کار دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد هم با اشاره به مدیریت واحد شهری از تنظیم لوایحی در این زمینه خبر داد که به زودی ابلاغ می شود.

سید محمدرضا سید حسینی با اشاره به گسترش بیشتر مباحث سخت افزاری در شهرداریها بر پرداختن به مباحث نرم افزاری تأکید کرد.

شهرداریزد هم در مراسم افتتاح این نشست ، حوزه خدمات شهری را هسته مرکزی شهرداریها دانست و هدف از تشکیل شهرداریها را خدمات به شهروندان معرفی کرد.

محمدرضا عظیمی زاده محدودیت منابع، که عمده ترین آن منابع مادی است، محیط زیست و آب را که محدودیت منابع آن در فضای سبز مشکلاتی ایجاد کرده، ازمهم ترین چالش های پیش روی خدمات شهری دانست و ابزار دانش را راهکاری برای گره گشایی در حوزه خدمات شهری معرفی نمود که می تواند هزینه ها را کاهش دهد.

وی داده کاوی و علم روز را که می تواند، چالش ها را از پیش روی بردارد به عنوان یک رویکرد و نگرش مثبت مطرح نمود که امکان طراح آن در این همایش وجود دارد.

شهردار یزد همچنین بر بالا بردن سطح مطلوب خدمات به شهروندان که 70 درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهند تأکید کرد.

در مراسم افتتاحیه سومین نشست مشترک معاونین خدمات شهری کلانشهرها و مراکز استانها معاون خدمات شهری شهرداری یزد نیز یکی از عمده ترین مباحث مدیریت شهری را معاونت خدمات شهری دانست که می تواند به گونه ای مدیریت کند تا شهرداری ها در لحظه شاهد پدیده ای نو باشند.

جعفر امین مقدم اظهار امیدواری کرد این همایش منشا اثر باشد و نتایج پرباری برای خدمات شهری در برداشته باشد.

 

آدرس کوتاه :