بازدید اعضای شورای اسلامی شهر يزد از کمربند سبز شهر

بازدید اعضای شورای اسلامی شهر يزد از کمربند سبز شهر

به منظور بررسی مشکلات کمربند سبز شهر یزد و توسعه و پیشرفت آن، تنی چند از اعضای شورای اسلامی شهر یزد از این طرح  بازدید کردند.

به گفته سخنگو و روابط عمومی شورای اسلامی شهر یزد- حجم نهالکاری طرح کمربندسبز شهر یزد که شامل 15 هکتار فضای سبز زینتی و 115 هکتار باغ‌کاری می باشد، در محور کمربندی جدید زارچ – اشکذر انجام شده است.

در این بازدید،اعضای شورای اسلامی شهر یزد تاکید کردند: برای گسترش جنگل‌کاری در حاشیه شهر یزد نیازمند تخصیص اعتبارات و همکاری سایر ارگانها و تامین وسایل و ادوات مورد نیاز مي باشيم .

از مهمترین اهداف ایجاد کمربند سبز به ویژه برای شهرهای یزد، زارچ و اشکذر، جلوگیری از ورودریزگردها به علت اینکه این سه شهر در معرض طوفان‎‎ و غبار و ریزگردها هستند، می باشد و همچنین در کنار آن مردم می توانند از فضای سبز ایجاد شده، نهایت استفاده راببرند.

گفتنی است که اجرای کمربند سبز شهر یزد در محدوده‎‎ای به مساحت 3600 هکتار می باشد که تا قبل از سال 1391 در این طرح نهال‌کاری در 190 هکتار اجرا شده بود ولی در سال گذشته در سطح 100 هکتار اجرا شده است.

همچنین سیستم آیباری طرح کمربند سبز شهر یزد به صورت قطره‌ای و از آب پساب می‌باشد که هم اکنون 100 هکتار از طرح کمربند سبز به شهرداری یزد واگذار شده است.

 

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.