آغاز راه اندازي سيستم كنترل هوشمند ترافيك در تقاطعهاي شهر يزد

آغاز راه اندازي سيستم كنترل هوشمند ترافيك در تقاطعهاي شهر يزد
مهدي فعالي مدير عامل سازمان فاوا شهرداري يزد در مصاحبه با خبرنگار ما از تجهيز دو تقاطع شهر يزد به سيستم كنترل هوشمند چراغ‌هاي راهنمايي خبر داد. وي افزود در شهرهای بزرگ جهان، از سامانه‌های مختلفی برای کنترل هوشمند ترافيك استفاده می‌شود که از آن جمله می توان به سيستم هوشمند چراغ فرماندهي اشاره کرد که در شهر يزد نيز با هدف مديريت و کنترل مکانيزه ترافيک شهر، در فاز اول اين پروژه، دو تقاطع فرهنگيان و يزدباف به اين سامانه مجهز گرديدند. در این سامانه حجم و میزان تراکم خودروها توسط حسگرهای القايي که در زیر سطح معابر و قبل از خط ايست هر مسير از تقاطع فرماندهي نصب شده‌اند، اندازه گيري شده و به دستگاه كنترلر نصب شده در تقاطع ارسال ميگردد. دستگاه كنترلر بر اساس اطلاعات دريافتي از حسگرها ميزان حجم خودروهاي عبوري را اندازه‌گيري كرده و به صورت هوشمند نسبت به تغيير وضعيت چراغهاي راهنمايي اقدام مينمايد. درضمن اين اطلاعات به صورت لحظه‌اي و بصورت Wireless به سيستم مانيتورينگ مركز کنترل ترافیک شهرداري ارسال ميشود.
علاوه بر اين در اين سامانه، چراغ‌های راهنمایی تقاطع‌ها باید طوری عمل کنند که حداقل تاخیرها و توقف‌‌ها و حداکثر گذردهی و ایمنی را در تقاطع‌ها ایجاد کنند. به این ترتیب، با ایجاد هماهنگی بین چراغ‌های راهنمایی تقاطع‌های مجاور توسط مرکز هوشمند کنترل ترافیک، کمترین تاخیر در شبکه ترافیک شهری حاصل می شود.
گفتني است تا پايان امسال 8 تقاطع ديگر از قبيل : چهارراه ايرانشهر، چهارراه شركت نفت، چهارراه اميرچقماق، سه راه تعاون و ... به اين سامانه مجهز خواهند گرديد.
شايان ذكر است تصاوير مربوط به اين تقاطع‌ها نيز توسط دوربينهاي نظارت تصويري همزمان به مركز كنترل ترافيك ارسال مي‌گردد.
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.