اختتاميه همايش ادواري روساي شوراهاي اسلامي استان سراسر كشور در يزد

اختتاميه همايش ادواري روساي شوراهاي اسلامي استان سراسر كشور در يزد
همايش ادواري روساي شوراهاي اسلامي استان سراسر كشور با حضور رئيس شوراي عالي استانها ، نماينده مردم يزد و صدوق در مجلس شوراي اسلامي ، استاندار يزد و ديگر مسئولين استان در يزد برگزار گرديد.
به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر و شهرداري يزد- در اين همايش مهندس چمران رئيس شوراي عالي استانها با اشاره به انتخاب شهرداران توسط شوراها خاطرنشان ساخت: انتخاب شهرداران توسط مردم به علت مسائل قومي محلي نه تنها به سود كشور نيست بلكه موجب بروز مشكلات و كند شدن روند فعاليتها مي شود.
وي با اعلام كافي نبودن اعتبارات فعلي شوراهاي اسلامي كشور تصريح كرد: اين شوراها براي انجام وظايف خطير خود در بخشهاي مختلف نيازمند كمك دولت مي باشد.
علي اكبر اوليا نماينده مردم يزد و صدوق در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به بازنگري قانون تصريح كرد: مشاركت شوراها مي تواند در اين امر موثر باشد.
اوليا خاطر نشان ساخت: شوراها براي رسيدن به جايگاه واقعي خود با مشكلاتي مواجه هستند كه مي توانند با همكاري دولت و مسئولين آنها را رفع نمايند.
استانداريزد در اين همايش با ارائه گزارشي از استان يزد در زمينه هاي مختلف و با اشاره به قرآن مجيد و احاديث در مورد شوراها ، شوراها را پلي براي برقراري ارتباط با نظام دانست .
وي با اشاره به حمايت همه مديران نسبت به فعاليتهاي مختلف شوراها اظهارداشت: تناقض هايي كه بين بعضي از قوانين و مقررات جاري كشور با قوانين و آيين نامه شوراها وجود دارد شوراها و دولت را دچار مشكل كرده است.
وي با اظهار رضايت ازموضوع همايش بازنگري قانون پيشنهاد داد: در جلسات خود از استانداران كشور دعوت نماييد تا اين مورد بهتر انجام شود.
محمد فقيه خراساني رئيس شوراي اسلامي شهر و استان يزد با اشاره به اينكه شورا نماد مردم سالاري است گفت: با وجود اينكه شوراها در اين چند سال در راه خدمت به مردم تلاش نمودند ولي از سوي مسئولين كشور برخي از اختيارات آنها كاهش يافته است .
وي با بيان ابهامات قانون شوراها و نفاسير مختلف در اين خصوص تصريح كرد: در حال حاضر شوراي شهر به عنوان شوراي شهرداري فعاليت مي كند كه شورا مي تواند با برنامه ريزي جامع و دقيق در راستاي آباداني ،توسعه و امورشهر بهتر عمل نمايد.
در ادامه كارگروه هاي تشكيل شده مصوبات خود را ارائه نمودند.
  
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.