• دوشنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
  • اوقات شرعی
  • وضعیت آب و هوا

اجرای حکم تخریب ساخت و ساز غیرمجاز در منطقه چهار

اجرای حکم تخریب ساخت و ساز غیرمجاز در منطقه چهار

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد، در راستای حکم صادره کمیسیون ماده صد شهرداری یزد یک قطعه زمین حصار کشی شده غیر مجاز تخریب شد.

علیرضا مشایخی مدیر منطقه چهار شهرداری یزد در این خصوص گفت: نظر به رأی کمیسیون ماده صد شهرداری یزد، واحد اجرائیات و اجرای احکام منطقه با هماهنگی های به عمل آمده نسبت به تخریب به یک قطعه زمین حصارکش شده غیرمجاز روبروی پارک کوهستان یزد اقدام نمودند.

وی اظهار داشت: ساخت و ساز در حریم شهر غیرمجاز  است و این ساخت و سازها بستر را برای حاشیه نشینی آماده می سازد.

مشایخی حریم شهرها را ذخیره ای برای آیندگان عنوان کرد و افزود: وسعت حریم شهر دو برابر وسعت محدوده شهری است و شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی وظیفه حفاظت از این اراضی را بر عهده دارند.

وی صدور پروانه برای ساخت و ساز در حریم را با شرایط خاص و اخذ مجوز از کارگروه امور زیربنایی بیان کرد و گفت: این مجوزها  باید توسط مراجع ذیصلاح صادر شود.

علیرضا خالقی فرمانده یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان یزد نیز گفت: ساخت و ساز غیر مجاز انجام شده در این اراضی که مالکیت دولتی دارد ممنوع بوده و مالک زمین علاوه بر تصرف و ساخت و ساز غیرمجاز نسبت به تغییر کاربری زمین اقدام نموده است.

وی افزود: شهروندانی که قصد خرید زمین یا ملکی را از طریق فضای مجازی دارند، می بایست ضمن استعلام از شهرداری نسبت به وضعیت مالکیت و اینکه ملک دارای رأی صادر شده ای در کمیسیون های 12 و 5 می باشد نیز بررسی نمایند.

شایان ذکراست اجرای این حکم با حضور نماینده دادستان یزد و نیروی انتظامی انجام شد. 

آدرس کوتاه :