اجراي مانور زلزله و حريق براي آمادگي گروه دوام

اجراي مانور زلزله و حريق براي آمادگي گروه دوام

 به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد: پرسنل عملياتي سازمان و نيروهاي امدادي درون محله اي ( گروه دوام ) و پرسنل اورژانس به منظور ايجاد هماهنگي و نظم مورد نياز هنگام بروز حوادث و بحران، مانور زلزله و آتش سوزی با هدف شهري ايمن با مشاركت شهروندان برگزار كردند .

محمد ميداني مدير عمليات سازمان گفت : قبل از برگزاري مانور، آموزش نکات ایمنی و توصيه هاي لازم در خصوص مهار حريق سيلندر گاز مايع و مايعات قابل اشتعال به گروه امدادي دوام ارائه و سپس نسبت به توزیع بروشور نكات ايمني در عملیات امداد و نجات و اطفاء حریق اقدام شد .

 وي  افزود: این مانور با شركت آتش نشان ايستگاه شماره پنج و شش با دو دستگاه خودرو و نيروهاي امدادي دوام و اورژانس درروزجمعه هشتم اسفند از ساعت 9:30 الی 11:30در بافت تاریخی یزد و در محله شاه ابوالقاسم  به اجرا درآمد.

مهدي حسيني معاون آموزش و پيشگيري سازمان  نیزگفت : نيروهاي شركت كننده در مانور با به صدا در آمدن زنگ حادثه بي درنگ حركت خود را براي رسيدن به محل حادثه آغاز كردند و با انجام عمليات مهار و خاموش كردن آتش فرضي به مقابله پرداختند .

در اين عمليات تمريني، آتش نشانان و ديگر گروههاي امدادي دوام، اجراي عمليات ويژه، هنگام بروز حوادث طبيعي به ويژه زمين لرزه و خاموش كردن آتش سوزي ناشي از آن به وسيله خاموش كننده دستي پودر و گاز و چگونگي امداد رساني را با موفقيت به نمايش گذاشتند .

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.