ابلاغ طرح حفاظت جامع بافت تاریخی به شهرداری

ابلاغ طرح حفاظت جامع بافت تاریخی به شهرداری

طرح تفصیلی جدید که بر اساس آن وسعت بافت قدیم به 519 هکتار تقلیل یافته و محدوده ای به عمق 250 متر در امتداد ضلع شرقی بلوار بسیج به بافت اضافه شده از این به بعد ملاک عمل شهرداری در مورد کاربری ها، گذربندی ها و... در بافت قدیم خواهد بود.

 

معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد با اعلام خبر ابلاغ طرح تفصیلی بافت تاریخی شهر یزد خاطرنشان کرد از این تاریخ ملاک عمل شهرداری در مورد کاربری ها، گذربندی ها، تراکم های ساختمانی و ضوابط ساخت و ساز در بافت قدیم، طرح جدید ابلاغ شده می باشد.

مهندس مجید زرگرباشی اظهار داشت: این طرح با عنوان حفاظت جامع بافت تاریخی همراه با گزارش و ضوابط ساخت و ساز در تاریخ هفتم آذرماه سالجاری ابلاغ شده و شهروندان می توانند جهت آگاهی از وضعیت املاک خود بر اساس طرح جدید، به شهرداری ناحیه تاریخی مراجعه نمایند.

وی گفت: انشاءا... این طرح در آینده ای نزدیک تحت وب در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد تأکید کرد: وسعت محدوده طرح تفصیلی بافت قدیم بر اساس طرح ابلاغ شده به 519 هکتار تقلیل یافته و بخشی از مناطقی از قبیل محله سرسنگ، قسمتی از محله یعقوبی، کوی سعدی و... که پیش از این در محدوده بافت قدیم قرار داشته حذف و پس از تصویب طرح تفصیلی بافت فرسوده بر اساس آن مدیریت خواهد شد.

مهندس زرگرباشی محله های فهادان، سید گلسرخ، شاه ابوالقاسم، شیخداد، باغ دولت آباد، امامزاده جعفر، باغ گندم، گازرگاه، مالمیر، وقت الساعت، میرقطب، خواجه خضر، نظرکرده، سلسبیل و خلف خانعلی را از مناطقی دانست که در محدوده بافت تاریخی می باشد.

وی تأکید کرد بر اساس بازنگری در مناطق بافت، محدوده ای به عمق 250 متر درامتداد ضلع شرقی بلوار بسیج  نیز به محدوده بافت قدیم اضافه شده است.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.